Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/04/2024

Λογιστής - Λογίστρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΕΛΕΣΤΙΝΟ | ΒΟΛΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Λογιστής - Λογίστρια για πλήρη απασχόληση σε επιχείρηση εμπορίας γεωργικών εφοδίων που εδρεύει στο Βελεστίνο Μαγνησίας.

Αρμοδιότητες:

  • Διεκπεραίωση και Έλεγχος των Λογιστικών και Οικονομικών διαδικασιών της εταιρείας (Γενική Λογιστική, Πάγια, Προμηθευτές, Πελάτες, Αποθήκη, Κοστολόγηση, MY data)
  • Διεκπεραίωση καθημερινών λογιστικών εγγραφών, καταχώρηση παραστατικών, αγορών, εξόδων, εσόδων κ.α
  • Παρακολούθηση τραπεζικών κινήσεων και ταμιακών ροών
  • Συμμετοχή στην έκδοση οικονομικών καταστάσεων
  • Συμμετοχή στη διασφάλιση ορθής λειτουργίας του τμήματος

Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Μόνιμος.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής ή λογιστικής κατεύθυνσης
  • Άριστες γνώσεις MS Office
  • Γνώση του PYLON ERP Hybrid ή αντίστοιχου ERP προγράμματος
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Οργανωτικές, αναλυτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Η ύπαρξη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση θα συνεκτιμηθεί θετικά

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.