Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/6/2017

Μηχανογράφος (Entersoft)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Όμιλος Εταιρειών με έδρα την Θεσσαλονίκη επιθυμεί να προσλάβει Μηχανογράφο (Entersoft).

Ο οποίος και θα αναφέρεται στη Δ/νση Λογιστηρίου και τη Διοίκηση.

Περιγραφή Θέσης
• Ανάπτυξη και υποστήριξη εφαρμογών επιχειρησιακού λογισμικού (οικονομική – εμπορική διαχείριση) Entersoft
• Δημιουργία  και παρακολούθηση  KPI’s
• Σύνταξη Cube & Crystal Reports

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος/η ΑΕΙ/Κολλεγίου/Πανεπιστημίου Εξωτερικού στους τομείς των Πληροφοριακών Συστημάτων/Εφαρμοσμένης Πληροφορικής
• Επιτυχημένη προϋπηρεσία 2-3 ετών σε αντίστοιχη θέση, κατά προτίμηση στον κλάδο των FMCG/HORECA
• Άριστη γνώση διαχείρισης ή/και παραμετροποίησης λογιστικών και εμπορικών λογισμικών (ERP’s, CRM’s  κλπ.) ιδανικά της Entersoft
• Κατανόηση και ανάλυση των επιχειρησιακών αναγκών και επίλυση τεχνικών  προβλημάτων
• Άριστη γνώση Αγγλικών και χρήσης Ms Office

Προφίλ Υποψηφίου
• Ικανότητα διεκπεραίωσης Project εντός χρονοδιαγραμμάτων
• Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
• Έμφαση στην λεπτομέρεια
• Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
• Αναλυτική και συνδυαστική σκέψη
• Εμπορική σκέψη
• Κάτοχος μεταφορικού μέσου επιθυμητά

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Πλήρης ασφάλιση
• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Ευκαιρία σταδιοδρομίας σε έναν δυναμικά αναπτυσσόμενο Όμιλο