Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/09/2022

Μηχανικός Συντήρησης (Έδρα Θεσσαλονίκη)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαίας βιομηχανίας τροφίμου, αναζητά άτομα για τη στελέχωση των παρακάτω θέσεων:

Μηχανικός Συντήρησης
(Έδρα Θεσσαλονίκη)

Περιγραφή Θέσης
•    Συμμετοχή στην βελτίωση της παραγωγικής διαδικασίας και στην κατασκευή νέων έργων
•    Προγραμματισμός των επισκευών του μηχανολογικού εξοπλισμού των γραμμών παραγωγής
•    Συμμέτοχή στις προληπτικές συντηρήσεις με στόχο την βέλτιστη λειτουργία
•    Διάγνωση και επίλυση βλαβών κατά την παραγωγική διαδικασία
•    Αναφορά και επίβλεψη συνολικού συστήματος

Απαραίτητα Προσόντα

•    Απόφοιτοι Τ.Ε.Ι. / ΕΠΑΛ Μηχανολόγου/ Τ.Ε.Ε
•    Προϋπηρεσία δύο (2) ετών σε αντίστοιχη θέση σε βιομηχανία, ιδανικά σε βιομηχανία τροφίμου
•    Εμπειρία σε εργασίες συγκόλλησης και στην διαμόρφωση μετάλλων
•    Σχετική γνώση υδραυλικών συστημάτων υψηλής πίεσης
•    Άνεση στην χρήση σχεδιαστικών προγραμμάτων για μηχανολογική σχεδίαση
•    Κατανόηση προτύπων ISO, EN
•    Ευχάριστη προσωπικότητα με οργανωτικές δεξιότητες
•    Συνέπεια και επαγγελματισμός

Παροχές

•    Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
•    Δυναμικό περιβάλλον εργασίας