Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/3/2024

Sales support (Κορωπί)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας γαλακτοκομικών και τυροκομικών προϊόντων, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσεως:

                                                            Sales support
                                                                (Κορωπί)

Περιγραφή Θέσης
• Συντονισμός και υποστήριξη όλων των διαδικασιών πωλήσεων
• Υποστήριξη γενικού διευθυντή Οργάνωση, διεκπεραίωση (documentation) και παρακολούθηση των παραγγελιών
• Σχεδιασμός, διοργάνωση και συντονισμός των εκθέσεων εσωτερικού και εξωτερικού
• Υψηλό επίπεδο εξυπηρέτησης υπάρχοντος και δυνητικού πελατολογίου μέσω
• τηλεφώνου και email
• Προετοιμασία και σύνταξη προσφορών και report

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου

• Προϋπηρεσία 2 έτη σε αντίστοιχη θέση, σε τμήμα πωλήσεων εσωτερικού ή εξαγωγών στον κλάδο των τροφίμων ή εμπορίου
• Άριστη γνώση Αγγλικών (γραπτά & προφορικά)
• Επιθυμητή η γνώση δεύτερης γλώσσας (Γερμανικά ή Πολωνικά κατά προτίμηση)
• Πολύ καλή γνώση εφαρμογών MS Office
• Εξοικείωση στο χειρισμό μηχανογραφικών εφαρμογών ERP
• Δυνατότητα ταξιδιών και συμμετοχής σε εκθέσεις του εξωτερικού.
• Άψογες επικοινωνιακές ικανότητες
• Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικότητα
• Ικανότητα οργάνωσης, σχεδιασμού και τήρησης προτεραιοτήτων και προθεσμιών

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ευκαιρίες επαγγελματικής ανέλιξης
• Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.