Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/3/2024

Υπάλληλος Υποδοχής

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΟΡΝΟΣ | ΜΥΚΟΝΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το ξενοδοχείο Casa Cook Mykonos 5* μέλος του ομίλου Ξενοδοχείων More Meni Boutique Hotels και της αλυσίδας ξενοδοχείων σε όλο τον κόσμο Casa Cook, www.cacasacook.com , επιθυμεί να προσλάβει Receptionist για την σεζόν του 2024 (Απρίλιος έως Οκτώβριος 2024).

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:

  • Αποτελεσματική ολοκλήρωση των καθηκόντων του τμήματος υποδοχής (check-in, check-out, έκδοση τιμολογίων / αποδείξεων, τηλεφωνικές υπηρεσίες, διαχείριση αιτημάτων και παραπόνων επισκεπτών, υπηρεσίες concierge)
  • Παροχή φιλικών και θερμών υπηρεσιών στους φιλοξενούμενους
  • Διατήρηση καλής εικόνας της υποδοχής και διαχείριση των επισκεπτών
  • Ενημέρωση των πελατών σχετικά με τις παροχές του δωματίου
  • Πλήρης γνώση της ξενοδοχειακής μονάδας, των υπηρεσιών και της περιοχής

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα:

  • Άριστη γνώση αγγλικών με κατοχή αναγνωρισμένου πτυχίου, δεύτερη ξένη γλώσσα θεωρείται πρόσθετο προσόν
  • Γνώση ξενοδοχειακού προγράμματος PYLON θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως.
  • Απόφοιτος τουριστικής σχολής / ταχύρρυθμης σχολής
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
Προσωπικά χαρακτηριστικά:
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Οργάνωση και σωστή διαχείριση του χρόνου
  • Συνέπεια στην εργασία, φιλική και ευγενική προσωπικότητα
  • Προσεκτική εμφάνιση και παράσταση κατά την διάρκεια της εργασίας

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Μακροχρόνια συνεργασία
  • Άριστο και επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητες εξέλιξης και σταδιοδρομίας στα υπόλοιπα ξενοδοχεία του ομίλου καθώς και στα Casa Cook Hotels ανά τον κόσμο
  • Διαμονή δίπλα στο ξενοδοχείο, σε ανακαινισμένα studios με διατροφή
Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να στέλνουν τα βιογραφικά τους με πρόσφατη φωτογραφία.