Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/9/2022

Τεχνικοί Φωτοβολταϊκών Συστημάτων

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Suntechnics Ltd, θυγατρική του ομίλου Green Energy, εξειδικεύεται στην διαχείριση, λειτουργία και συντήρηση φωτοβολταϊκών πάρκων. Η εταιρεία έχει ως έδρα τη Λεμεσό με Παγκύπρια δραστηριοποίηση.

Λόγω αυξημένου όγκου εργασίας, η εταιρεία ζητά να προσλάβει άμεσα, 2 Service Technicians με εμπειρία στα Φωτοβολταϊκά συστήματα για πλήρη απασχόληση στο κομμάτι λειτουργίας και συντήρησης Φωτοβολταϊκών εγκαταστάσεων στην Κύπρο.

Υπευθυνότητες / Καθήκοντα:
  • Διεξαγωγή εργασιών προγραμματισμένης συντήρησης των Φ/Β πάρκων
  • Επιδιόρθωση και καταγραφή των σφαλμάτων στις Φ/Β εγκαταστάσεις
  • Σύνταξη αναφορών των προγραμματισμένων και των εκτάκτων ελέγχων
  • Συμμόρφωση με όλα τα πρότυπα και διαδικασίες ασφαλείας και υγείας στον εκάστοτε χώρο εργασίας. (απαραίτητη η χρήση Μέσων Ατομικής Προστασίας (ΜΑΠ) τα οποία παρέχονται από τον εργοδότη)
  • Επίβλεψη υπεργολάβων κατά την εργασία τους για την ποιότητα εργασίας τους
  • Ικανότητα εργασίας σε Παγκύπρια βάση και διαχείριση πολλαπλών καθηκόντων και έργων
  • Αλληλεπίδραση με υπεργολάβους και υπεύθυνους μηχανικούς

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα και εμπειρία:
  • Δίπλωμα Ηλεκτρολογίας
  • Εμπειρία σε φωτοβολταϊκά συστήματα
  • Γνώση Ελληνικών και Αγγλικών
  • Γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Word / Excel, Autocad)
  • Άδεια οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
Πρόσθετες Ικανότητες:
  • Η εμπειρία σε ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις ή/και προηγούμενη τεχνική εμπειρία
  • Η εμπειρία στη χρήση διαγνωστικών μηχανήματων όπως πολύμετρα, clamp meters κτλ.) θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Άδεια από την Ηλεκτρομηχανολογική Υπηρεσία (ΗΜΥ), θα θεωρηθεί πλεονέκτημα
  • Υπευθυνότητα, Ομαδικότητα, Αποτελεσματικότητα, Τιμιότητα

Παροχές

Ωφελήματα:
  • Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • 13μισθοι
  • 21 ημέρες άδεια
  • Ώρες Εργασίας: 8:00 – 17:00 (Δευτέρα – Παρασκευή)