Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/04/2024

Υπάλληλος πιστωτικού ελέγχου - τιμολόγησης

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΝΘΟΥΣΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Από εμπορική εταιρεία στην Ανθούσα, ζητείται υπάλληλος πιστωτικού ελέγχου - τιμολόγησης, πλήρους απασχόλησης, με εμπειρία.

Καθήκοντα και Αρμοδιότητες

  • Επικοινωνία με πελάτες για την τακτοποίηση των υπολοίπων
  • Πιστωτικός έλεγχος πελατών
  • Έλεγχος υπολοίπων πελατών
  • Λογιστικές καταχωρήσεις
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση της εφαρμογής της πιστωτικής πολιτικής της εταιρείας
  • Καλή γνώση Τιμολόγησης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Λογιστικής -Χρηματοοικονομικής Κατεύθυνσης
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ, προγραμμάτων MS OFFICE & ERP (προαιρετικά Softone)
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες και πολύ καλή διαχείριση χρόνου
  • Συνέπεια , ακεραιότητα, υπευθυνότητα, εργατικότητα, ομαδικότητα
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Εστίαση στην λεπτομέρεια

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.