Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/07/2021

Βιομηχανικός Σχεδιαστής / Αρχιτέκτονας - Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΗΤΗ- ΔΡΥΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας, που δραστηριοποιείται στην παραγωγή και εμπορία επίπλων εσωτερικού και εξωτερικού χώρου αναζητά Βιομηχανικό Σχεδιαστή για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες

  • Συμμετοχή σε meeting και συνεργασία με Σχεδιαστές, Μηχανικούς, Κατασκευαστές και Brand Managers ξενοδοχείων για κατασκευή νέων προϊόντων
  • Συμμετοχή στην ανάλυση των αναγκών της εταιρείας για δημιουργία νέων ή βελτίωση ήδη υπαρχόντων προϊόντων
  • Παρακολούθηση των τάσεων της αγοράς και του ανταγωνισμού
  • Σχεδίαση δειγμάτων προϊόντων
  • Συνεργασία με τα στελέχη και τους υπεύθυνους του τμήματος παραγωγής για τη μαζική παραγωγή του προϊόντος
  • Παρακολούθηση παραγγελίας στην παραγωγική διαδικασία
  • Μελέτη και παρουσίαση προτάσεων σε στελέχη της εταιρείας
  • Δημιουργία πρωτοτύπων του προϊόντος και έλεγχος λειτουργικότητας και εργονομίας
  • Σχεδιασμός ασφάλειας προϊόντος
  • Έλεγχος προδιαγραφών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πολύ καλή γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων (AutoCad, Rhinoceros - Vray, 3D Max - Corona)
  • Καλή γνώση μηχανημάτων Cnc
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ και Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών (προφορικός και γραπτός λόγος)
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας και επαγγελματισμός
  • Οργανωτικές ικανότητες, σωστή διαχείριση χρόνου και προσοχή στην λεπτομέρεια

Παροχές

  • Μόνιμη & Πλήρη Απασχόληση
  • Σταθερό μισθό και ασφάλιση