Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/11/2017

Γερμανόφωνοι Σύμβουλοι Εξυπηρέτησης Πελατών (Αθήνα)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Μιλάτε άριστα γερμανικά ή είναι τα γερμανικά η μητρική σας γλώσσα;
Αν η επικοινωνία είναι το δυνατό σας σημείο, τότε αυτή η θέση σας αφορα!

Το Jobfind.gr  - Career Portal για λογαριασμό πελάτη του - πολυεθνική εταιρεία διαχείρισης επιχειρήσεων  - αναζητά Γερμανόφωνους Συμβούλους Εξυπηρέτησης Πελατών για εργασία πλήρους ή μερικής απασχόλησης στην Αθήνα

*Σε όσους υποψήφιους ζουν εκτός Αθηνών, καλύπτονται έξοδα μετεγκατάστασης.

Ο Σύμβουλος Εξυπηρέτησης Πελατών θα λειτουργεί ως σύνδεσμος παρέχοντας πληροφορίες σχετικά με προϊόντα ή υπηρεσίες και θα επιλύει προβλήματα, που οι πελάτες αντιμετωπίζουν, με ακρίβεια και αποτελεσματικότητα.

Αρμοδιότητες

• Διαχείριση εισερχομένων κλήσεων (όχι τηλεφωνικές πωλήσεις)
• Αναγνώριση και εκτίμηση των αναγκών του πελάτη
• Χτίσιμο σχέσεων εμπιστοσύνης με τους πελάτες
• Παροχή ακριβούς, έγκυρης και ολοκληρωμένης πληροφορίας μέσω κατάλληλων μεθόδων/εργαλείων
• Τήρηση αρχείων αλληλεπίδρασης με τον πελάτη, επεξεργασία των λογαριασμών των πελατών και των εγγράφων
• Τήρηση των διαδικασιών επικοινωνίας, κατευθυντήριων γραμμών και πολιτικών

Απαραίτητα Προσόντα

• Μητρική γλώσσα τα γερμανικά ή άριστη γνώση της γλώσσας σε προφορικό και γραπτό λόγο
• Προϋπηρεσία σε τμήμα υποστήριξης πελατών ή εμπειρία στην εξυπηρέτηση πελατών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
• Καλή γνώση και χειρισμός MS Office
• Ισχυρές δεξιότητες στην τηλεφωνική επικοινωνία και ενεργητική ακρόαση
• Προσανατολισμός στον πελάτη και ικανότητα να προσαρμόζεστε/απαντάτε σε διαφορετικούς τύπους χαρακτήρων
• Άριστες δεξιότητες στην επικοινωνία και την παρουσίαση
• Ικανότητες multi-tasking, αποτελεσματική δημιουργία προτεραιοτήτων και διαχείριση χρόνου

Παροχές

Εργασία πλήρους απασχόλησης
• Δευτέρα – Κυριακή, πενθήμερη 8ωρη απασχόληση, κυλιόμενο ωράριο
• Όλες οι νόμιμες προσαυξήσεις για Κυριακές και νυχτερινές ώρες εργασίας
• Μισθός: €1100 μικτά
• 10% μηναίο bonus επί του μισθού
• Παροχή 3€ ticket restaurant μετά τον πρώτο χρόνο εργασίας
• Έξοδα μετεγκατάστασης (αεροπορικό εισιτήριο ή οποιουδήποτε μεταφορικού μέσου, καθώς & 5 ημέρες σε ξενοδοχείο ή Airbnb)

Εργασία μερικής απασχόλησης
• Δευτέρα - Παρασκευή, 5ωρη απασχόληση, 8 π.μ. - 1 μ.μ. ή 9 π.μ. - 2 μ.μ.
• Μισθός: €690 μικτά
• Bonus & Benefits: όσα ισχύουν και για την πλήρη απασχόληση