Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/03/2023

Υπάλληλος Ενοικίασης Αυτοκινήτων - Rental Sales Agent / Υπάλληλος για το τμήμα κρατήσεων

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η SKG Rent A Car αναζητά προσωπικό για τον Σταθμό Θεσσαλονίκης για τις παρακάτω θέσεις εργασίας:

- Υπάλληλος Ενοικίασης Αυτοκινήτων για μόνιμη απασχόληση, καθώς επίσης και για εποχιακή.
Αρμοδιότητες:
Παροχή καλύτερης δυνατής εξυπηρέτησης πελατών με στόχο την βέλτιστη εμπειρία ενοικίασης και την δημιουργία σχέσης εμπιστοσύνης με τους πελάτες.
Μεταφορά των πελατών από και προς το αεροδρόμιο, καθώς επίσης και διεξαγωγή παραδόσεων - παραλαβών ανάλογα με το ημερήσιο πρόγραμμα.
Προετοιμασία των αυτοκινήτων προς παράδοση.
Ενεργή συμμετοχή στη λειτουργία του σταθμού και παροχή προτάσεων για βελτίωση της απόδοσης.
Παρακολούθηση και επίλυση παραπόνων σε συνεργασία με τα κεντρικά γραφεία της εταιρείας, αποσκοπώντας πάντοτε στην καλύτερη δυνατή εξυπηρέτηση των πελατών του δικτύου της εταιρείας SKG Rent A Car.

-Υπάλληλος Γραφείου για το τμήμα κρατήσεων για μόνιμη εργασία.

Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου.

Διαχείριση τμήματος κρατήσεων - Παρακολούθηση/επίβλεψη των τιμών της αγοράς

Διαχείριση παραπόνων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κάτοχος Διπλώματος αυτοκινήτου
  • Απαραίτητη η πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Η γνώση μιας δεύτερης ξένης γλώσσας θα θεωρηθεί προσόν
  • Για την στελέχωση της θέσης του τμήματος κρατήσεων απαραίτητη και η ευχέρεια στη χρήση Η/Υ
  • Πνεύμα ομαδικότητας και συνεργασίας
  • Επιθυμητή η προϋπηρεσία  στον κλάδο των ενοικιάσεων αυτοκινήτων ή στον ξενοδοχειακό κλάδο

Παροχές

  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης