Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/02/2017

Πωλήτρια / Πωλητής Διεθνών Οδικών Μεταφορών

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Βασικά Καθήκοντα

  • Ερευνα Αγοράς, εύρεση και συντήρηση πελατών στην τοπική και διεθνή αγορά
  • Ανάλυση αναγκών των πελατών, σχεδιασμός και πρόταση κατάλληλων λύσεων
  • Σύνταξη και αποστολή προσφορών
  • Order monitoring
  • After sales, ανάλυση customer claims, επαφές με πελάτες και εκπροσώπηση της εταιρίες σε εκθέσεις

Αναφορά θέσης: Key Account Manager

Τόπος εργασίας/ Ταξίδια: Γραφεία της εταιρείας στην Αθήνα

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ επιθυμητού υποψηφίου

  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη θέση Πωλήσεων Παροχής Υπηρεσίας (κατά προτίμηση σε αντίστοιχες ημεδαπές/αλλοδαπές (δια)μεταφορικές εταιρίες)
  • Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Εκπαίδευση σε τεχνικές πωλήσεων
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας, επιθυμητή επιπρόσθετη γνώση 2ης γλώσσας κατά προτίμηση Γαλλικά ή Γερμανικά
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office και social media
  • Αυτοπεποίθηση, αυτοεκτίμηση, ευγένεια, με άριστες επικοινωνιακές & οργανωτικές δεξιότητες, πρόθυμη/ος να δεσμευθεί σε μία μακροχρόνια σχέση εργασίας, άνευ χρονικών & γεωγραφικών περιορισμών, υποχρεώσεων, δεσμεύσεων.
  • Διάθεση για εργασία, πρόθεση για μακροχρόνια δέσμευση & αφοσίωση.
  • Ωράριο εργασίας = 08:30/18:30 (εντός & εκτός γραφείου)
  • Ηλικία: min 27 / max 40
  • Άμεση διαθεσιμότητα / ανάγκη κάλυψης θέσης

Παροχές

  • Μηνιαίος μισθός : 1.000 € net salary + ΙΚΑ, καταβλητέος ανά 15 μέρες κατά αναλογία
  • Πρόσθετες παροχές : bonus + εταιρικό κινητό + κάλυψη εξόδων μετακίνησης + εταιρικό όχημα (έπειτα από την πάροδο δοκιμαστικής περιόδου 3 μηνών)