Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/1/2017

Υπάλληλος Τμήματος Εισπράξεων & Πιστωτικού Ελέγχου (Κωδ. θέσης:722/68417)

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, εταιρίας στον κλάδο της ενέργειας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

·      Διεκπεραίωση των απαραίτητων εργασιών (σύνταξη, εκτύπωση, εμφακέλωση) για τη σωστή αποστολή επιστολών που αφορούν σε πελάτες με ληξιπρόθεσμους λογαριασμούς

·      Διαχείριση αιτημάτων/παραπόνων μέσω CRM

·      Διαχείριση εισερχόμενων & εξερχόμενων κλήσεων στο πλαίσιο ενημέρωσης του πελάτη σχετικά με το ανοιχτό υπόλοιπο του των λογαριασμών του ή/και των ληξιπρόθεσμων οφειλών του

·      Συνεργασία με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών για την διεκπεραίωση αιτημάτων που αφορούν στη διαχείριση απαιτήσεων & ληξιπρόθεσμων οφειλών

Απαραίτητα Προσόντα

·      Απόφοιτος/η ΑΕΙ/TEI

·      Προϋπηρεσία δύο (2) έτη σε αντίστοιχη θέση

·      Προϋπηρεσία σε περιβάλλον ERP/Galaxy επιθυμητή

·      Πολύ καλή γνώση MS Office

·      Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

·      Ικανότητες διαπραγμάτευσης και επίλυσης προβλημάτων, ομαδικό πνεύμα

·      Ευχέρεια στην προφορική & γραπτή επικοινωνία

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας