Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

02/03/2024

Υπάλληλος Γραφείου - Τμήμα Εξαγωγών

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας που δραστηριοποιείται στον κλάδο των εισαγωγών ειδών οικιακής χρήσης και εδρεύει στο Ωραιόκαστρο Θεσσαλονίκης, αναζητά υποψήφιο για να πλαισιώσει το Τμήμα εξαγωγών και πωλήσεων της εταιρίας.

Εργασία πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες
  • Διαχείριση πελατολογίου μέσω ERP (αποστολή καρτέλας, καταχώρηση παραγγελίας, στοιχεία πωλήσεων)
  • Επικοινωνία με πελάτες και διευθέτηση ζητημάτων παραλαβών και αποστολών
  • Διαχείριση επιστροφών προϊόντων
  • Βελτιστοποίηση κόστους μεταφορικών με εύρεση νέων συνεργασιών
  • Λειτουργεί ως σύνδεσμος επικοινωνίας μεταξύ της Διοίκησης, των στελεχών, των υπόλοιπων υπαλλήλων και των πελατών.
  • Διαχειρίζεται και δρομολογεί εισερχόμενες και εξερχόμενες κλήσεις, emails και μηνύματα με ακρίβεια
  • Συντάσσει emails, reports, memos
  • Οργανώνει συναντήσεις και meetings και ενημερώνει τα ημερολόγια των στελεχών
  • Διαχειρίζεται αιτήματα και ερωτήσεις από στελέχη και πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε τμήμα πωλήσεων και εξαγωγών
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση Microsoft Office
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες (προφορική και γραπτή επικοινωνία)
  • Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Δεξιότητες multitasking και διαχείρισης χρόνου
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση ERP Entersoft θα εκτιμηθεί

Παροχές

  • Πλήρης ωράριο εργασίας και ευκαιρίες εξέλιξης σε ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
  • Bonus αποδοτικότητας και επίτευξης στόχων