Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
10/4/2024

Ηλεκτρολόγος Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ManpowerGroup για λογαριασμό πελάτη της, κορυφαία ελληνική εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο της παραγωγής τροφίμων, αναζητά Ηλεκτρολόγο Βιομηχανικών Εγκαταστάσεων πλήρους απασχόλησης για τη στελέχωση των βιομηχανικών εγκαταστάσεων της εταιρείας στην περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα θέσης:
  • Επίβλεψη, συντήρηση και επιδιόρθωση του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού του εργοστασίου
  • Ηλεκτρολογική εγκατάσταση νέου εξοπλισμού ή παλιού εξοπλισμού σε νέα θέση
  • Μέριμνα για την εύρυθμη λειτουργία των παραγωγικών μηχανημάτων
  • Τήρηση των ισχυόντων κανονισμών και προτύπων ασφαλείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Τ.Ε.Ι. σχετικό με ηλεκτρολογικά ή Τ.Ε.Λ. με ειδίκευση στις ηλεκτρολογικές εγκαταστάσεις
  • Άδεια Τεχνικού Ηλεκτρολόγου Εγκαταστάσεων
  • Καλή γνώση Αγγλικών (ομιλία, γραφή, ορολογία)
  • Γνώση MS Office και χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Επιθυμητή 2ετή εμπειρία σε βιομηχανικό ηλεκτρομηχανολογικό εξοπλισμό

Προφίλ υποψηφίου:

  • Συνέπεια και υπευθυνότητα
  • Ομαδικότητα και προσαρμοστικότητα
  • Οργάνωση, ταχύτητα και διάθεση για εργασία

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Δυνατότητα επαγγελματικής & μισθολογικής εξέλιξης
  • Ιδιωτική ασφάλεια
  • Συνεχή εκπαίδευση και καθοδήγηση
  • Δωρεάν μετακίνηση εργαζομένων με εταιρικά μέσα
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.