Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
05/04/2024

Υπεύθυνος πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Πολυεθνική εταιρεία στον τομέα των τροφίμων με δυναμική παρουσία στην ελληνική αλλά και στην αγορά του εξωτερικού ενδιαφέρεται για Υπεύθυνο πωλήσεων .

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη δικτύου πωλήσεων
  • Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων
  • Επαφή & διερεύνηση αγορών με στόχο την τοποθέτηση των προϊόντων σε σημεία πώλησης
  • Συμμετοχή και εκπροσώπηση σε εκθέσεις

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προφίλ Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ με κατεύθυνσης διοίκηση επιχειρήσεων/marketing
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε σε αντίστοιχη θέση στον τομέα τροφίμων
  • Γνώση αγορών χονδρικής και λιανικής πώλησης
  • Γνώση εξαγωγικών διαδικασιών σε Ε.Ε & Τρίτες χώρες
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας (γραπτά & προφορικά) Χαρακτηριστικά.
  • Άψογες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Οργανωτικές και διεκπαιρεωτικές ικανότητες
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικότητα Ικανότητα οργάνωσης, σχεδιασμού και τήρησης προτεραιοτήτων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών δυνατότητα εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.