Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/06/2020

Μηχανικός Συντήρησης

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ο πελάτης μας, εργοστάσιο παραγωγής τροφίμων στα βόρεια προάστια της Αθήνας επιθυμεί να προσλάβει μηχανικό συντήρησης εργοστασίου.
Καθήκοντα
Ο μηχανικός συντήρησης εργοστασίων εξασφαλίζει ότι οποιοσδήποτε τύπος εξοπλισμού λειτουργεί κατάλληλα.
Υπεύθυνος για την λειτουργία σε μια ευρεία ποικιλία των μηχανημάτων, που χρησιμοποιούνται στη διαδικασία κατασκευής, θέρμανσης/ψύξης ή προετοιμασίας τροφίμων.
Εκτελεί την τακτική συντήρηση, αντιμετωπίζει τα προβλήματα και διενεργεί τις επισκευές όπως απαιτείται.
Ο μηχανικός συντήρησης θα είναι επίσης αρμόδιος για την αφαίρεση του παλαιού εξοπλισμού και την εγκατάσταση των νέων μηχανών.
Αναφέρεται στον προϊστάμενο συντήρησης και εργάζεται σε πρωινό ωράριο, ενώ εκτός ωραρίου αν συμβούν βλάβες, on-call.
Σύμβαση αορίστου χρόνου.
Προσόντα
Προϋπηρεσία 3-5 ετών σε αντίστοιχη θέση.
Επιθυμητό (όχι υποχρεωτικό) πτυχίο κατά προτίμηση Μηχανολόγου.
Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.
Βιογραφικά σημειώματα στα οποία παρακαλείστε να αναφέρετε τη θέση για την οποία ενδιαφέρεστε
Hrstrategy Human Resources: εταιρία συμβούλων απασχόλησης, για τις ανάγκες των επιχειρήσεων σε στελέχη, επαγγελματίες και επιστήμονες όλων των ειδικοτήτων αιχμής. (www.hrstrategy.gr)