Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/11/2022

Experienced Freight Forwarder / Έμπειρο Στέλεχος Διαμεταφοράς

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Intertruck Ε.Π.Ε δραστηριοποιείται τα τελευταιά 16 χρόνια στο χώρο των Υπηρεσιών Διαμεταφοράς με μεγάλο δίκτυο από και προς την Ευρώπη. Το δίκτυο υπηρεσιών της αναπτύσσεται συνεχώς ενώ παράλληλα, οι αποθήκες που διατηρεί η εταιρεία σε κομβικά σημεία της Ευρώπης παρέχουν τη δυνατότητα και την ευελιξία για άμεσες φορτοεκφορτώσεις και αναχωρήσεις των φορτηγών.

Ο/η υποψήφιος/α που θα επιλεγεί, θα αναφέρεται στον προϊστάμενο του Τμήματος Εισαγωγής/Εξαγωγής.

Τα καθήκοντά του/της θα περιλαμβάνουν:

  • Διεκπεραίωση της μεταφοράς εμπορευμάτων με τον πιο επαρκή, αποτελεσματικό και ασφαλή τρόπο με βάση το είδος του φορτίου (e.g. ADR, chemicals etc)
  • Κατανόηση και ικανοποίηση των αναγκών των πελατών και σχεδιασμός του κατάλληλου πλάνου διαμεταφοράς
  • Υπολογισμός κόστους και κέρδους
  • Αναζήτηση νέων πελατών/ προμηθευτών/ projects
  • Διαχείριση φόρτωσης/εκφόρτωσης εμπορευμάτων στις αποθήκες της εταιρείας
  • Καθημερινή επικοινωνία με πελάτες/ προμηθευτές/ συνεργάτες
  • Προετοιμασία και καταχώρηση των απαραίτητων φορτωτικών εγγράφων σε Logistics Software

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:

  • Απόφοιτος Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης
  • 2-3 χρόνια σχετικής εργασιακής εμπειρίας
  • Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Ομαδικό πνεύμα στην εργασία
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία, στη διαπραγμάτευση και στις διαπροσωπικές σχέσεις
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Ικανότητα προγραμματισμού, επιμερισμού εργασιών και διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών
  • Στρατιωτικές υποχρεώσεις εκπληρωμένες (αφορά άνδρες υποψηφίους)

Επιθυμητά

  • Απόφοιτος Τμήματος Logistics/ Supply Chain/ Πωλήσεων
  • Εξοικείωση με ERP/ CRM/ Logistics Software
  • Γνώση Γερμανικής/ Ολλανδικής/ Βουλγαρικής/ Τουρκικής Γλώσσας

Παροχές

Εφόσον επιλεγείτε για την κάλυψη της θέσης, σας προσφέρεται:

  • Ιδιαίτερα ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών -Πλάνο bonus -Ιδιωτική Ιατρική Ασφάλιση
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Δυνατότητες γρήγορης επαγγελματικής και μισθολογικής εξέλιξης βασισμένη στην απόδοση
  • Σύγχρονο, γρήγορα αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον

Αν είστε έτοιμος/η για μια θέση στον συνεχώς αναπτυσσόμενο κλάδο των Μεταφορών, στείλτε το βιογραφικό σας

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα ακολουθήσει επικοινωνία μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.