Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/4/2024

Προϊστάμενος Τεχνικού Τμήματος

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΟΡΙΝΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

ΠΡΟΪΣΤΑΜΕΝΟΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥ ΤΜΗΜΑΤΟΣ στην Αρχαία Κόρινθο

Ποιοι Είμαστε

Η ΦΑΡΜΑ ΜΗΤΣΟΠΟΥΛΟΣ είναι μία υγιής ελληνική επιχείρηση με περισσότερο από 50 χρόνια δυναμικής παρουσίας στην αγορά και μία από τις πιο σύγχρονες καθετοποιημένες μονάδες παραγωγής και τυποποίησης κρέατος.

Στην Φάρμα οι άνθρωποί μας αποτελούν την πιο σημαντική πτυχή της δραστηριότητάς της.

Το ανθρώπινο δυναμικό αποτελείται από 250 εργαζόμενους που με ομαδικότητα, μεράκι και αλληλοσεβασμό παράγουν καθημερινά υπηρεσίες.

Πιστοί στην φιλοσοφία μας να διατηρήσουμε την οικογενειακή μας δομή, καταφέρνουμε να αναπτυσσόμαστε και προσθέτουμε συνεχώς νέες δραστηριότητες.

Η βασική μας αρχή είναι να επενδύουμε συνεχώς στον άνθρωπο για να νιώθουν οι εργαζόμενοι μας ασφάλεια και ικανοποίηση, γι΄αυτό και :

  • Αναγνωρίζουμε την αξία των εργαζομένων μας και τούς υποστηρίζουμε μέσω εκπαιδεύσεων & προαγωγών
  • Χτίζουμε αμοιβαίες σχέσεις εμπιστοσύνης και σεβασμού
  • Σεβόμαστε τα ανθρώπινα και εργασιακά δικαιώματα των ανθρώπων μας
  • Εξασφαλίζουμε την υγεία και ασφάλεια στην εργασία
  • Υποστηρίζουμε την ισορροπία μεταξύ εργασίας και προσωπικής ζωής
  • Προάγουμε την σύμπνοια, την αμοιβαία εμπιστοσύνη, τη συνεργασία, την ανάδειξη ικανοτήτων
  • Δημιουργούμε ίσες ευκαιρίες απασχόλησης για όλους τους ανθρώπους μας, σε όλα τα τμήματα, ανεξαρτήτως φύλου, υπηκοότητας, χρώματος, σεξουαλικού προσανατολισμού, καταγωγής, σωματικής ικανότητας
  • Προστατεύουμε τα προσωπικά δεδομένα των εργαζομένων μας
  • Ενθαρρύνουμε τη δημιουργική έκφραση και σκέψη, την εκπλήρωση των προσωπικών και επαγγελματικών στόχων
  • Σεβόμαστε την επιχείρηση μας και τους ανθρώπους μας
  • Επιδιώκουμε την μέγιστη απόδοση σε όλα τα επίπεδα, παρέχοντας στους εργαζόμενους μας τις απαραίτητες υποδομές

Η ομάδα μας είναι το πλεονέκτημά μας!

Τι Ψάχνουμε

Αυτό που μάς ξεχωρίζει είναι η κουλτούρα της ομάδας μας. Αναζητούμε συνεργάτες με ήθος, στόχους και πάθος για εργασία. Μαθαίνουμε, εξελισσόμαστε και πετυχαίνουμε τους στόχους μας μαζί, μέσα σε ένα δυναμικό & αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον, που προσφέρει ασφάλεια, ίσες ευκαιρίες & εξέλιξη.

Θέση & Αρμοδιότητες

Αναφέρεται στον Τεχνικό Διευθυντή και ευθύνεται για την προληπτική συντήρηση του ηλεκτρολογικού εξοπλισμού, τη διόρθωση τυχόν δυσλειτουργιών-βλαβών των ηλεκτρολογικών-ηλεκτρονικών εγκαταστάσεων του εργοστασίου καθώς και των νέων κατασκευών ή βελτιώσεων των υφιστάμενων εγκαταστάσεων. Πιο αναλυτικά:

  • Εποπτεύει & συντονίζει τη λειτουργία του τεχνικού τμήματος
  • Είναι υπεύθυνος για την τήρηση του προγράμματος συντήρησης
  • Καθοδηγεί & εκπαιδεύει το δυναμικό του τεχνικού τμήματος
  • Προγραμματίζει τις εργασίες των συνεργείων προς εξυπηρέτηση των αναγκών της παραγωγικής διαδικασίας αλλά και των υπόλοιπων τμημάτων
  • Διαχειρίζεται την επικοινωνία με τους προμηθευτές
  • Ελέγχει & διασφαλίζει τη διαθεσιμότητα των αποθεμάτων των υλικών (προδιαγραφές, ποσότητα) που απαιτούνται για τη λειτουργία του τμήματος

Δεξιότητες

  • Εποπτεία συνεργείων & οργάνωση εργασιών
  • Οργάνωση και συντονισμός ομάδας
  • Ικανότητα λήψης αποφάσεων και επίλυσης θεμάτων
  • Παρατηρητικότητα, αναλυτική σκέψη
  • Διοικητικές ικανότητες
  • Συνέπεια
  • Εργασιακή ηθική
  • Ομαλή και αποτελεσματική συνεργασία με τους συναδέλφους
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Εχεμύθεια & ακεραιότητα

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Ηλεκτρολόγου/Μηχανολόγου/Αυτοματιστή ΑΕΙ/TEI
  • 3 και άνω έτη προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση
  • Εμπειρία σε συστήματα βιομηχανικού αυτοματισμού PLC, Inverters, ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων, μηχανών παραγωγής
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Άριστη γνώση Η/Υ

Επιθυμητά Προσόντα

  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Υπευθυνότητα και αποτελεσματικότητα στην εκτέλεση των εργασιών
  • Διάθεση για εργασία σε έναν αναπτυσσόμενο, δυναμικό χώρο
  • Σεβασμός στο χώρο εργασίας
  • Προϋπηρεσία σε βιομηχανικό περιβάλλον

Παροχές

  • Ασφαλές και σταθερό, δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Προοπτική εξέλιξης
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Πλήρεις και ελκυστικές μισθολογικές παροχές
  • Έκπτωση στις αγορές των προϊόντων μας
  • Παροχή μικρογευμάτων
  • Ομαδικότητα, συναδελφικότητα και αλληλοϋποστήριξη
  • Υποστήριξη και συνεχές ενδιαφέρον για τις ανάγκες των εργαζομένων μας