Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
19/4/2024

Βοηθός Λογιστή με γνώσεις Ιταλικών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΛΙΜΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης

  • Ενημέρωση διπλογραφικών βιβλίων
  • Έλεγχος κατηγοριοποίηση και καταχώρηση παραστατικών Αγορών, Παγίων, Εξόδων, Δαπανών, Πληρωμών, • • Εισπράξεων και λοιπών εγγράφων
  • Έλεγχος, καταχώρηση και συμφωνία κινήσεων τραπεζικών λογαριασμών
  • Συμφωνία καρτελών πελατών – προμηθευτών
  • Ενημέρωση και παρακολούθηση του συστήματος MyData
  • Υποστήριξη εργασιών μηνιαίου κλεισίματος και οικονομικών αποτελεσμάτων
  • Έλεγχος και καταχώρισηλογιστικών εγγράφων
  • Συμφωνία λογαριασμών πελατών - προμηθευτών - τραπεζών
  • Γενική υποστήριξη Λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΤΕΙ ή ΑΕΙ Οικονομικής/Λογιστικής Κατεύθυνσης
  • Καλή γνώση MS Office (excel, word)
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Προϋπηρεσία 1+ ετών σε αντίστοιχη θέση επιθυμητή
  • Γνώση σε λογιστικό πρόγραμμα SAP Business 1, θα εκτιμηθεί
  • Εξικείωση με περιβάλλον TAXISNET και Gov, θα εκτιμηθεί
  • Ευχέρεια με τις λογιστικές διαδικασίες

Παροχές

Παροχές Εταιρείας

  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Σταθερό πρωινό ωράριο
  • Διαρκής και εξειδικευμένη εκπαίδευση

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.