Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/09/2021

Social Media Strategist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία FIGHT-KNIGHT δραστηριοποιείται στον χώρο των μαχητικών αθλημάτων και πολεμικών τεχνών από το 2012 με κύρια χαρακτηριστικά την καινοτομία, την γνώση του χώρου και το πάθος για το αντικείμενο.

Αναζητούμε ένα συνεργάτη ως Social Media Strategist που να γνωρίζει άριστα το αντικείμενο και να αγαπάει τον χώρο κι εμείς!

Καθήκοντα:

  • Σχεδιασμός και υλοποίηση στρατηγικής marketing (SEO, SEM Social Media, Email marketing) της εταιρείας
  • Οργάνωση και επίβλεψη μοντέλων online διαφήμισης & προβολής σε : Google, Facebook, Instagram, ΤικΤοκ, e-mail marketing campaigns
  • Αναλύσεις δεδομένων (Google Analytics, Conversion Rate Optimization, ROAS , KPIs) και εσωτερικών ποιοτικών, ποσοτικών και αξιακών δεικτών
  • Ενημέρωση περιεχομένου ιστοσελίδων
  • Έρευνα αγοράς και συνεχής ενημέρωση για τον ανταγωνισμό
  • Δημιουργία και διαχείριση περιεχομένου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο κατεύθυνσης στο Marketing / Digital marketing /
  • Τουλάχιστον 2ετής προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση Google AdWords & Google Analytics
  • Άριστη γνώση Facebook Business Ads Manager
  • Άριστη χρήση του MS Office & μηχανών αναζήτησης
  • Γνώση προγραμμάτων όπως το Photoshop θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Προσφέρεται ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών και παροχών αναλόγως προσόντων
  • Επίδομα παραγωγικότητος
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον με άριστες συνθήκες εργασίας