Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/03/2024

Production Operator

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Sunlight Group Energy Storage Systems είναι μια παγκοσμίως κορυφαία εταιρεία τεχνολογίας και πάροχος καινοτόμων βιομηχανικών λύσεων αποθήκευσης ενέργειας, με εμπειρία 30+ ετών. Ειδικευόμαστε στην ανάπτυξη και παραγωγή μπαταριών μολύβδου-οξέος, ιόντων λιθίου και συστημάτων αποθήκευσης ενέργειας για βιομηχανική χρήση και εφαρμογές ESS. Τα προϊόντα αυτά κατασκευάζονται και συναρμολογούνται στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις της Sunlight στην Ελλάδα, την Ιταλία και τις ΗΠΑ και διανέμονται σε περισσότερες από 115 χώρες.

Με γνώμονα τη δέσμευσή μας να εμπνέουμε τους ανθρώπους μας και να ξεκλειδώνουμε τις δυνατότητές τους, δημιουργήσαμε ένα ευέλικτο και καινοτόμο περιβάλλον που προωθεί την ανοιχτή επικοινωνία και τη συνεργασία, προσφέροντας παράλληλα ευκαιρίες συνεχούς μάθησης και ανάπτυξης στα 3.100+ άτομα που απασχολούμε σε ολόκληρο τον οργανισμό.

Επιδιώκοντας να ενδυναμώσουμε ακόμη περισσότερο την ομάδα μας με την προσθήκη νέων, φιλόδοξων ταλέντων, αναζητάμε έναν Production Operator για το εργοστάσιό της Sunlight στο Νέο Όλβιο Ξάνθης, όπου μέσα από τη δική μας εκπαίδευση πάνω στο χειρισμό μηχανών και την κατάλληλη καθοδήγηση, βασιζόμενοι σε ένα ειδικά διαμορφωμένο πρόγραμμα, επιδιώκουμε την άμεση εξέλιξή και εδραίωση τους στην ομάδα μας.

Αρμοδιότητες:

  • Χειρισμός μηχανών παραγωγής
  • Διενέργεια ποιοτικού ελέγχου
  • Συμπλήρωση σχετικών αναφορών αποτελέσματος παραγωγής
  • Ευθύνη για την ευταξία και τις ασφαλείς συνθήκες του χώρου εργασίας
  • Τήρηση πρωτοκόλλων υγείας και ασφάλειας
  • Συνεργασία με το τεχνικό τμήμα για τη διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας της διαδικασίας παραγωγής, στο πλαίσιο των προδιαγραφών ποιότητας και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ Μηχανολογίας, Ηλεκτρολογίας, Αυτοματισμού ή αντίστοιχης κατεύθυνσης
  • Βασική γνώση Η/Υ & Αγγλικών
  • Δυνατότητα εργασίας σε 3 βάρδιες
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας, υπευθυνότητα και συνέπεια
  • Φιλοδοξία για συνεχή εκπαίδευση και εξέλιξη
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους
Επιθυμητά Προσόντα:
  • Επαγγελματική εμπειρία σε βιομηχανικό περιβάλλον
  • Εξοικείωση με τη χρήση μηχανών παραγωγής
  • Ηλεκτρομηχανολογικές γνώσεις
  • Εξοικείωση με τη χρήση οθόνης αφής

Παροχές

  • Προσυμφωνημένο πλάνο εξέλιξης στην πρώτη θέση ευθύνης σε 24 μήνες και συνεχή ανάπτυξη για ανώτερες θέσεις
  • Ελκυστικός μισθός & bonus, βάσει εταιρικής πολιτικής και βαρύτητας της θέσης εργασίας
  • Ειδικά σχεδιασμένο πρόγραμμα εκπαίδευσης βασισμένο στο χειρισμό των μηχανών διάρκειας 6 μηνών
  • Μετακίνηση από και προς τις εγκαταστάσεις με λεωφορείο της εταιρίας από Καβάλα, Ξάνθη και Κομοτηνή
  • Πρόγραμμα ιδιωτικής ιατροφαρμακευτικής ασφάλισης για όλη την οικογένεια
  • Ασφαλές περιβάλλον εργασίας