Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/03/2024

Social Media Administrator

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία Ατλαντίς Συμβουλευτική Α.Ε. με έδρα την Θεσσαλονίκη και γραφεία στην Αθήνα, με 30 χρόνια επιτυχημένης πορείας στον κλάδο της παροχής συμβουλευτικών υπηρεσιών αναζητά Social Media Administrator για να στελεχώσει την ομάδα της.

Πιο συγκεκριμένα η Ατλαντίς Συμβουλευτική Α.Ε. τα τελευταία χρόνια έχει εστιάσει στην ανάληψη και υλοποίηση ευρωπαϊκών συγχρηματοδοτούμενων ερευνητικών έργων με κύριο στόχο την προστασία, προαγωγή και αξιοποίηση του ενάλιου πολιτιστικού και φυσικού πλούτου της χώρας, κερδίζοντας ηγετικό ρόλο σε διεθνές επίπεδο σε ζητήματα που αφορούν την βιωσιμότητα της ενάλιας πολιτιστικής κληρονομιάς.

Καθήκοντα
  •  Διαχείριση των σελίδων της εταιρείας στα Social Media (Εταιρικό site, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn) και δημιουργία δημοσιεύσεων, promotion campaigns.
  •  Δημιουργία ελκυστικού περιεχομένου των Social Media της εταιρείας ομίλου (Εταιρικό site, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn)
  •  Συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας για την κοινή επίτευξη της βέλτιστης στρατηγικής προβολής και προώθησης των υπηρεσιών μας στο κοινό.
  •  Δημιουργία και επεξεργασία γραφικών .
  •  Σχεδιασμός εντύπων, επεξεργασίας εικόνας, κειμένων και προωθητικού υλικού (banners, αφίσες, flyers)

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Απόφοιτος Σχολής Διαφήμισης, Επικοινωνιών, Δημοσιογραφίας ή συναφούς κλάδου.