Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/04/2024

Μάγειρας Πρωινών

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΑΓΚΑΛΗ | ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το ξενοδοχείο Blue Sand Boutique Hotel and Suites , boutique ξενοδοχείο στην Φολέγανδρο , επιθυμεί να προσλάβει Μαγείρους - Μαγείρισσες για την σεζόν του 2024 (Μάιος έως Οκτώβριος 2024).

Κύρια καθήκοντα:

  • Παρασκευή πρωινού a la carte σύμφωνα με τις συνταγές
  • Παρασκευή brunch πιάτων (με βάση τα αυγά), κρύων (όπως κλαμπ σάντουιτς, σαλάτες) και ζεστών (όπως berger, πατάτες τηγανητές) σνακ για εξωτερικούς πελάτες
  • Καθαριότητα πόστου και εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η σχολής μαγείρων
  • Καλή γνώση διαδικασιών HACCP
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση τουλάχιστον 1 σεζόν
  • Εμπειρία σε ξενοδοχείο
  • Ταχύτητα και συνέπεια
  • Επαγγελματική εμφάνιση και συμπεριφορά
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

  • Δυνατότητα εργασίας 6 μηνών τουλάχιστον
  • Ανταγωνιστικές απολαβές αναλόγως προσόντων
  • Πλήρης ασφάλιση με πλήρης απασχόληση
  • Διαμονή σε δωμάτια προσωπικού εκτός καταλύματος και ημιδιατροφή
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης και ενδυνάμωσης δεξιοτήτων με σκοπό μακροπρόθεσμη συνεργασία
  • Στολή

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.