Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
02/05/2024

Performance Marketing Specialist (Google & Meta Ads)

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΠΥΛΑΙΑ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ - ΧΟΡΤΙΑΤΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η ομάδα της Not The Same μεγαλώνει και αναζητά Performance Marketing Specialist με φρέσκες ιδέες, αγάπη για τα νούμερα, καλή διάθεση και πνεύμα ομαδικότητας. Το νέο μέλος της ομάδας μας θα είναι υπεύθυνο για τη δημιουργία, ανάπτυξη και διαχείριση καμπανιών Google & Meta Ads.

Αρμοδιότητες
  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό της Digital Marketing στρατηγικής για τη διαφημιστική προώθηση προϊόντων και υπηρεσιών
  • Έρευνα ανταγωνισμού και παρουσίαση προτεινόμενου διαφημιστικού budget
  • Δημιουργία διαφημιστικών λογαριασμών και ανάπτυξη καμπανιών βάσει στρατηγικής σε Google & Meta Ads
  • Παρακολούθηση, ανάλυση και βελτιστοποίηση δεικτών απόδοσης και KPIs των διαφημιστικών καμπανιών
  • Έρευνα και ενσωμάτωση νέων εργαλείων που ανακοινώνουν τα μέσα στους διαφημιστικούς λογαριασμούς
  • Συμμετοχή σε meetings με τους πελάτες για την παρουσίαση των αποτελεσμάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • 2 χρόνια προϋπηρεσία (ιδανικά σε agency)
  • Τίτλος σπουδών ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ με αντικείμενο ειδίκευσης Digital Marketing/ Πληροφορικής ή Θετικών/Οικονομικών Επιστημών.
  • Άριστη γνώση δημιουργίας, διαχείρισης και βελτιστοποίησης καμπανιών Google Ads (e-commerce & υπηρεσίες)
  • Άριστη γνώση Google Merchant Center και Google Analytics 4
  • Άριστη γνώση χρήσης του Business Manager, δημιουργία και βελτιστοποίηση Meta Ads καμπανιών (e-commerce & υπηρεσίες)
  • Βασικές γνώσεις Marketing (Branding Fundamentals, Customer Journey, SWOT Analysis)
  • Εξοικείωση με τη Στατιστική και την Ανάλυση Δεδομένων
  • Άριστη γνώση Ελληνικών και Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Ομαδικότητα, δημιουργικότητα και κριτική σκέψη

Επιθυμητά Προσόντα

  • Χρήση Google Looker Studio
  • Γνώση Tik-Tok Ads
  • Γνώση LinkedIn Ads

Παροχές

  • Συμμετοχή σε ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Άριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δελεαστικό πακέτο αποδοχών

Η θέση αφορά πενθήμερη δια ζώσης, 8ωρη απασχόληση.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.