Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/09/2017

Marketing Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Βιομηχανία Υφασμάτων με έδρα στην Αθήνα ζητά άτομο για τη θέση: Marketing Assistant.

Αρμοδιότητες
· Σχεδίαση, συντονισμός και υλοποίηση σχεδιασμού marketing για την εγχώρια αγορά
· Υποστήριξη και ανάληψη επικοινωνιακών ενεργειών προς πελάτες Β2Β
· Υποστήριξη πωλήσεων σε εγχώρια αγορά (Β2Β) με τον Υπεύθυνο Πωλήσεων
· Σχεδιασμός, υλοποίηση υποστηρικτικών ενεργειών σε εγχώρια αγορά
· Σχεδιασμός και υλοποίηση επαφών σε στοχευμένες αγορές του εξωτερικού

Απαραίτητα Προσόντα

- Πτυχίο ΑΕΙ ή B.S. σε Marketing
- Μεγάλη άνεση στην επικοινωνία και προσέγγιση πελατών χονδρικής
- Γνώση και ικανότητα αντίληψης απαιτήσεων Ελληνικής αγοράς
- Δυνατότητα για ταξίδια εντός και εκτός Ελλάδας
- Μεγάλη άνεση σε προφορικό και γραπτό λόγο στα Αγγλικά
- Δυνατότητα διαχείρισης, αντιμετώπισης προβλημάτων με πελάτες χονδρικής
- Ικανότητα παρουσιάσεων
- Ηλικία: 28-40
- Εμπειρία: τουλάχιστον 5 έτη σε ανάλογη θέση

Παροχές

- Η θέση είναι πλήρους απασχόλησης