Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/10/2022

Presales Technical Consultant (PTC) Τεχνικός σύμβουλος Διαγωνισμών έργων πληροφορικής Δημοσίου Τομέα

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Η εταιρία
Η ViLabs είναι μια ελληνική εταιρία που δραστηριοποιείται στον κλάδο παροχής συμβουλευτικών, τεχνολογικών και επιχειρηματικών υπηρεσιών στους τομείς της έρευνας, της τεχνολογικής ανάπτυξης, της καινοτομίας και της επιχειρηματικότητας. Εξειδικεύεται στις Τεχνολογίες Πληροφορικής και Επικοινωνίας και στις εφαρμογές της. H ViLabs δημιούργησε προοδευτικά δύο νέα υποκαταστήματα στην Κύπρο και στο Βέλγιο με σκοπό την διεύρυνσης του φάσματος των δραστηριοτήτων της. Η εταιρεία παρέχει ένα ευρύ φάσμα υπηρεσιών, που απευθύνεται σε εθνικούς και διεθνείς φορείς και οργανισμούς, όπως:

  • Υπηρεσίες Έρευνας και Καινοτομίας
  • Υποστήριξη φορέων Δημοσίου Τομέα
  • Υπηρεσίες εκπαίδευσης και ανάπτυξης δεξιοτήτων
  • Σχεδιασμός, ανάπτυξη και εφαρμογή λογισμικού
  • Υπηρεσίες υποστήριξης επιχειρηματικότητας και καινοτομίας
  • Υπηρεσίες Δημοσιότητας και Επικοινωνίας

Περιγραφή θέσης
Η θέση είναι πλήρους απασχόλησης και αφορά σε στέλεχος τεχνικό σύμβουλο Διαγωνισμών έργων πληροφορικής στον Δημόσιο τομέα.

Αρμοδιότητες θέσης

  • Συγγραφή τεχνικών προσφορών σε διαγωνιστικές διαδικασίες για έργα πληροφορικής του ελληνικού δημοσίου τομέα
  • Ανάλυση τεχνικών προδιαγραφών, σχεδιασμός αρχιτεκτονικής και σύνθεση της τεχνικής λύσης βασισμένη σε τεχνολογίες αιχμής
  • Κοστολόγηση ανελαστικών δαπανών ειδικά εξοπλισμού πληροφορικής και περιφερειακών
  • Συντονισμός δικτύου συνεργατών στην σύνθεση της τελικής λύσης
  • Επικοινωνία με φορείς
  • Τήρηση των προβλεπόμενων διαδικασιών, ώστε να διασφαλιστεί η ορθότητα και η επιτυχής υποβολή του φακέλου προσφοράς.
  • Χειρισμός της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ AΤΕΙ ή ισότιμο πτυχίο της αλλοδαπής
  • Τουλάχιστον 2ετή επαγγελματική εμπειρία στην σύνταξη τεχνικών προσφορών και τεχνικών δελτίων για τεχνολογικές λύσεις στην πληροφορική και σε θέσεις όπως Bid Management, Bid Writing και Pre-sales (εναλλακτικά IT Project Management ή IT Consulting);
  • Εμπειρία στην κάλυψη των προδιαγραφών και των τεχνικών πινάκων συμμόρφωσης
  • Καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας

Επιθυμητά Προσόντα:
  • Κριτική σκέψη και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές ικανότητες
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Ομαδική δουλειά και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευχέρεια στον προφορικό και στο γραπτό λόγο.
  • Έμφαση στο αποτέλεσμα με λογική και μεθοδική προσέγγιση
  • Ικανότητα ανταπόκρισης κάτω από συνθήκες πίεσης χρόνου
  • Προθυμία για συνεχή βελτίωση

Παροχές

Τι προσφέρουμε
  • Σύμβαση μόνιμης εργασίας με ανταγωνιστικές απολαβές
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης
  • Δυναμικό σχήμα bonus βάσει επίτευξης στόχων
  • Νέος και ευχάριστος χώρος εργασίας, καθώς και υβριδικό μοντέλο εργασίας
  • Δράσεις wellbeing

Στην VILABS, δεσμευόμαστε να αγκαλιάζουμε τη διαφορετικότητα, να ενδυναμώνουμε τη μοναδικότητα και να αποτρέπουμε τις διακρίσεις.

Στείλτε το βιογραφικό σας στο email account info@vilabs.eu με ένδειξη στο θέμα (JΒΜ1) μέχρι την 26η Οκτωβρίου.