Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/03/2024

Operation Manager - Θεσσαλονίκη (12μηνης απασχόλησης)

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Αγαπάς τον τουρισμό και θέλεις να χτίσεις μια καριέρα ή να εξελιχθείς;
Θέλεις να γίνεις και εσύ μέλος της οικογένειας Philian;

Ο Όμιλος Ξενοδοχείων Philian Hotels & Resorts , με 15 ξενοδοχειακές μονάδες σε Σκιάθο και Θεσσαλονίκη, αναζητάει Operation Manager για την Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:

  • Εποπτεία, συντονισμός και εκτέλεση της λειτουργίας των τμημάτων του ξενοδοχείου για την επίτευξη υπηρεσιών υψηλού επιπέδου.
  • Έλεγχος, καταγραφή και αποκατάσταση βλαβών συντήρησης, λειτουργικών δαπανών και εξοπλισμού ξενοδοχείου.
  • Οικονομική διαχείριση budgeting (τήρηση οικονομικών στόχων).
  • Παρακολούθηση εργασιακού κόστους και επιλογής προσωπικού, σε συνεργασία με το τμήμα ανθρώπινου δυναμικού.
  • Τήρηση κανόνων λειτουργίας και διαδικασιών πιστοποίησης.
  • Ανάπτυξη και βελτίωση υπηρεσιών με στόχο την άριστη παροχή φιλοξενίας και την επίτευξη υψηλών scores σε κανάλια όπως Τrip
  • Αdvisor, booking για το ξενοδοχείο.
  • Εποπτεία διαχείρισης σχέσεων πελατών (customer care).
  • Σύνταξη reports για τους ιδιοκτήτες/μετόχους του ξενοδοχείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία σε διοικητικές θέσεις σε ξενοδοχείο, ιδανικά ως Hotel ή Operations Manager
  • Καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση λογισμικών PMS
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές συνθήκες
  • Ικανότητα διαχείρισης παραπόνων και επίλυσης προβλημάτων
  • Ικανότητα οργάνωσης και εκπαίδευσης προσωπικού
  • Πολύ καλή γνώση λειτουργίας τμήματος Front Office , Housekeeping, Maintenance
  • Ευγένεια, ευχάριστη και φιλική προσωπικότητα
  • Προσαρμοστικότητα και αποδοτικότητα σε συνθήκες πίεσης
  • Ανεπτυγμένες ηγετικές και διοικητικές ικανότητες

Επιθυμητά προσόντα:

  • Γνώση 2ης ξένης γλώσσας
  • Γνώση του ξενοδοχειακού προγράμματος της Bluebyte
  • Μεταπτυχιακές σπουδές στη Διοίκηση θα εκτιμηθούν

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών με πλήρη Ασφάλιση
  • Επαγγελματικό περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης.