Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
09/04/2024

Λογιστής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΗΦΙΣΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Novatron Security Distribution SA, η μεγαλύτερη εταιρία διανομής συστημάτων ασφαλείας στην Ελλάδα, αναζητά Λογιστή για το Οικονομικό τμήμα.

Περιγραφή Θέσης

Η θέση αναφέρεται στον οικονομικό ελεγκτή και ενισχύεται από εξωτερικό σύμβουλο λογιστή/φοροτεχνικό.

Βασικές Αρμοδιότητες

  • Καθημερινή καταχώρηση και έλεγχος παραστατικών
  • Παρακολούθηση και καταχώρηση Τραπεζικών Κινήσεων
  • Παρακολούθηση Λογιστικής Αποθήκης
  • Συμφωνία Πελατών – Προμηθευτών
  • Πραγματοποίηση Πληρωμών
  • Παρακολούθηση MYDATA
  • Διερεύνηση για τυχόν προβλήματα στις εργασίες της εταιρείας και προσπάθεια επίλυσής τους σε συνεργασία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας
  • Οργανωμένη αρχειοθέτηση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ με κατεύθυνση τη λογιστική / τα οικονομικά
  • Εμπειρία τουλάχιστον 6 ετών σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Γνώση ελληνικών λογιστικών προτύπων (ΕΛΠ)
  • Μεγάλη εμπειρία στην καταχώρηση
  • Καλή γνώση εισαγωγών
  • Εμπειρία σε περιβάλλοντα ERP
  • Άριστη γνώση εφαρμογών MS Office (ιδιαίτερα στο Excel)
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Αναλυτική σκέψη και ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Ευχέρεια στην τήρηση χρονικών ορίων
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άνδρες υποψήφιους)

Παροχές

  • Σύμβαση αορίστου χρόνου εργασίας.
  • Ανταγωνιστικές αποδοχές.
  • Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας.
  • Ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης.
  • Προοπτικές εξέλιξης.

Η εταιρεία έχει λάβει τη διάκριση Great Place to Work 2022-2023.

Όλες οι αιτήσεις θα θεωρηθούν απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.