Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/9/2019

Team Leader - Technical Support or Customer Care Department

Τηλεφωνικές Υπηρεσίες

Πόλη ΑΤΤΙΚΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ManpowerGroup Greece, ηγέτιδα δύναμη στο χώρο του ανθρώπινου δυναμικού αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, πολυεθνικής εταιρείας τηλεπικοινωνιών, Team Leader για τμήματα Εξυπηρέτησης Πελατών και Τεχνικής Υποστήριξης.

Αρμοδιότητες
Ο Team Leader είναι αρμόδιος για την εύρυθμη & αποτελεσματική λειτουργία της ομάδας των συμβούλων, την εκπαίδευση & ανάπτυξή τους, επιτυγχάνοντας τόσο τους ποιοτικούς όσο και τους ποσοτικούς στόχους που του έχουν ανατεθεί.

Μεταξύ άλλων, ο/η κατάλληλος/η υποψήφιος/ια θα:

  • Καθοδηγεί και υποστηρίζει τα μέλη της ομάδας του
  • Παρακολουθεί και οργανώνει τις εργασίες της ομάδας, με στόχο την επίτευξη τόσο των ποιοτικών όσο και των ποσοτικών στόχων, που του ανατίθενται με βάση τους Δείκτες Απόδοσης (KPIs)
  • Αξιολογεί τους agents και εντοπίζει τις ανάγκες εκπαίδευσης

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εμπειρία τουλάχιστον 1 έτους σε θέσεις τηλεφωνικού κέντρου
  • Εμπειρία σε διαχείριση ομάδας
  • Απόφοιτοι ΑΕΙ / ΤΕΙ / ΙΕΚ
  • Άριστες επικοινωνιακές & οργανωτικές ικανότητες
  • Καθοδήγηση & παρακίνηση ομάδας
  • Ομαδικό Πνεύμα Εργασίας
  • Πολύ Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Excel: Δημιουργία Reports)
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

Παροχές

  • Μικτός μηνιαίος μισθός €1100
  • Ανταγωνιστικά Bonus παραγωγικότητας
  • Δυνατότητες προσωπικής ανέλιξης σε ένα ευχάριστο & σύγχρονο περιβάλλον εργασίας