Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

07/02/2021

Οδηγός-Διανομέας με Van

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΚΟΡΩΠΙ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία ταχυμεταφορών XP Courier αναζητά για λογαριασμό μεγάλης πολυεθνικής εταιρίας με ηγετικό ρόλο στον κλάδο και έδρα στο Κορωπί, Οδηγό-Διανομέα.

Η εταιρεία μας είναι αφοσιωμένη στο να παρέχει μια ξεχωριστή εμπειρία εξυπηρέτησης στο κάθε πελάτη όπως και στην καλλιέργεια ενός ευχάριστου εργασιακού περιβάλλοντος, σταθερότητας, ασφάλειας και σεβασμού προς τον εργαζόμενο.

Περιγραφή θέσης

• Πραγματοποιεί την φόρτωση-εκφόρτωση οχήματος (van)
• Αναλαμβάνει την πραγματοποίηση παραλαβών-παραδόσεων στους πελάτες της εταιρείας
• Εξασφαλίζει τη σωστή χρήση του scanner-pda
• Διασφαλίζει την εφαρμογή συγκεκριμένων διαδικασιών για την υλοποίηση των εργασιών πιστή εφαρμογή των διαδικασιών λειτουργίας
• Πραγματοποιεί καθημερινούς ελέγχους του οχήματος

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος Λυκείου/ ΙΕΚ/ ΤΕΙ/ ΑΕΙ
• Απαραίτητη η γνώση της Αγγλικής γλώσσας (Βασικό επίπεδο χρήσης)
• Σχετική εξοικείωση χρήσης συστημάτων/φορητών τερματικών (scanner-pda, POS)
• Κάτοχος Διπλώματος Οδήγησης (Β’ Κατηγορίας)
• Γνώση περιοχών του λεκανοπεδίου Αττικής
• Επιθυμητή προϋπηρεσία στον κλάδο των ταχυμεταφορών
• Επικοινωνιακές Ικανότητες
• Ευγένεια
• Ικανότητες Οργάνωσης και Διαχείρισης Χρόνου

Παροχές

• Μόνιμη συνεργασία
• Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
• Σύγχρονο, ευχάριστο περιβάλλον εργασίας σ' έναν ταχέως αναπτυσσόμενο κλάδο
• Επιβράβευση άριστης απόδοσης
• Προοπτικές εξέλιξης