Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Τεχνικός Συστημάτων Ασφαλείας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Περιγραφή

Ενδιαφέρεσαι να εργαστείς ως τεχνικός συστημάτων ασφαλείας;

Kορυφαία εταιρία με παροχές υπηρεσιών και συστημάτων ασφαλείας αναζητά Τεχνικό με καθήκοντα Εγκαταστάτη και Συντηρητή Συστημάτων Ασφαλείας.

Κάνε σήμερα την αίτησή σου και ανάλαβε μία θέση με πολλά προνόμια.

Ως Τεχνικός Συστημάτων Ασφαλείας θα έχεις τις εξής αρμοδιότητες:
  • Εγκατάσταση και συντήρηση συστημάτων ασφαλείας (συναγερμοί, monitors, cctv, access controls, X-rays κ.α.)
  • Επιδιόρθωση και αντικατάσταση των συστημάτων σε περίπτωση βλάβης
  • Ενεργή συμμετοχή στην προετοιμασία και τον έλεγχο του εξοπλισμού που χρειάζεται ώστε να διασφαλίζεται η απρόσκοπτη λειτουργία των συστημάτων ασφαλείας
  • Τήρηση διαδικασιών, οδηγιών και πολιτικών επικοινωνίας

Απαραίτητα Προσόντα

Ως Τεχνικός Συστημάτων Ασφαλείας θα πρέπει να διαθέτεις τις παρακάτω δεξιότητες:
  • Πτυχίο Τεχνικής Σχολής . Θα προτιμηθεί σχολή με  κατεύθυνση Ηλεκτρολογία, Τηλεπικοινωνίες ή Αυτοματισμούς ΙΕΚ/ΤΕΙ.
  • Καλή γνώση της Αγγλικής και Ελληνικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό λόγο
  • Γνώση χειρισμού Η/Υ και εφαρμογών MS Office ή Google workspace (sheets, docs, κ.α.)
  • Άδεια οδήγησης
  • (Άδεια Εργασίας Υπηρεσιών Ασφαλείας τύπου Β (Security) θα θεωρηθεί πλεονέκτημα)
  • Ολοκληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψηφίους)
  • Οργάνωση, συνέπεια και υπευθυνότητα λόγω του αντικειμένου της θέσης εργασίας

Παροχές

Η εταιρεία για τη θέση του Τεχνικού Συστημάτων Ασφαλείας παρέχει:

  • Ευκαιρία για μάθηση στις νέες τεχνολογίες
  • Εκπαιδευτικά προγράμματα – Συνεχή εκπαίδευση
  • Πνεύμα συνεργασίας και αναγνώρισης των επιτευγμάτων , bonus scheme βάσει
  • μετρήσεων παραγωγικότητας.
  • Σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση μπορείτε να απευθυνθείτε στη Νάσια Κόκλα, +30 694 0776773

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Πατήστε "Αποστολή Βιογραφικού" και θα μεταφερθείτε στη Σελίδα της εταιρείας.