Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/04/2024

Λογιστής / Λογίστρια - Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Η Οικονομετρική, με έδρα το κέντρο της Θεσσαλονίκης και με πάνω από 20 χρόνια παρουσίας των στελεχών της στην παροχή λογιστικών, φοροτεχνικών και συμβουλευτικών υπηρεσιών αναπτύσσεται και δημιουργεί νέες θέσεις εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Τήρηση απλογραφικών/διπλογραφικών βιβλίων και συμφωνία MyData
  • Τήρηση μισθοδοσίας επιχειρήσεων (Υπολογισμός Μισθοδοσίας, Δηλώσεις ΕΡΓΑΝΗ, Υποβολή Α.Π.Δ. κ.λ.π.)
  • Έλεγχος, σύνταξη και υποβολή των μηνιαίων φορολογικών δηλώσεων (ΦΠΑ, Παρακρατούμενων Φόρων, Vies, Intrastat κ.λ.π.)
  • Υποστήριξη στις εργασίες κλεισίματος χρήσης και υποβολής των ετήσιων φορολογικών δηλώσεων Φυσικών και Νομικών Προσώπων (Έντυπα Ν, Ε1, Ε2, Ε3, κ.λ.π.)
  • Γενικές αρμοδιότητες Λογιστικού Γραφείου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε αντίστοιχα καθήκοντα
  • Πτυχίο με κατεύθυνση Λογιστική, Οικονομική ή Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Βασικές γνώσεις εργατικής, ασφαλιστικής και φορολογικής νομοθεσίας
  • Καλή γνώση της χρήσης του Πληροφοριακού Συστήματος ΕΡΓΑΝΗ
  • Χειρισμός προγραμμάτων EPSILONNET & SOFTONE
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εχεμύθεια, συνέπεια, προσοχή στη λεπτομέρεια

Παροχές

Η Οικονομετρική σου προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει προσόντων
  • Άριστο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Επαγγελματική και μισθολογική εξέλιξη