Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
06/05/2024

Υπεύθυνος Μισθοδοσίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Μία από τις μεγαλύτερες εταιρίες στο χώρο του ιατροτεχνολογικού εξοπλισμού, επιθυμεί να προσλάβει:

Υπεύθυνο Μισθοδοσίας

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση μισθοδοσίας (συλλογή, επεξεργασία & καταχώρηση των μισθολογικών στοιχείων, υπολογισμός μισθοδοσίας, έκδοση & υποβολή ΑΠΔ ασφαλιστικών ταμείων & ΦΜΥ).
  • Διαχείριση συστήματος ΕΡΓΑΝΗ.
  • Διασφάλιση εφαρμογής της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας.
  • Παρακολούθηση εργασιακών συμβάσεων.
  • Διαχείριση των διαδικασιών προσλήψεων / αδειών/ αποχωρήσεων, μεταβολών εργασιακών σχέσεων, κτλ.
  • Διαχείριση παροχών των εργαζόμενων (άδειες, ασφάλιση, επιδόματα, κτλ.).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.
  • Πολύ καλή γνώση εργατικής, ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση αγγλικών, πολύ καλή γνώση χειρισμού υπολογιστών και των εφαρμογών του MS Office.
  • Πτυχίο Διοίκησης Επιχειρήσεων/ Οικονομικά/ Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού.
  • Τυχόν κατοχή μεταπτυχιακού τίτλου στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού (HR) θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν.

Προσωπικά Χαρακτηριστικά:

  • Υπευθυνότητα, εμπιστευτικότητα, ομαδικότητα.
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Κριτική σκέψη, ευγένεια, διακριτικότητα και έμφαση στη λεπτομέρεια.
  • Θετική προσέγγιση και δυνατότητα εργασίας κάτω από πίεση χρόνου.

Παροχές

Η Εταιρεία παρέχει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο παροχών.
  • Σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας.
  • Ιδιωτική Ασφάλιση.
  • Προοπτικές εξέλιξης.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.