Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/10/2017

ΠΩΛΗΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑΣ ΟΙΝΟΥ

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Από εταιρία εμπορίας οίνου & ποτών ζητείται ΠΩΛΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ για τα προϊόντα αποκλειστικής αντιπροσώπευσης ( ετικέτες οίνου και άλλα σχετικά προϊόντα) της επιχείρησης.

Αρμοδιότητες θέσης
- Ανάπτυξη δυνητικού και υπάρχοντος πελατολογίου μέσω καθημερινών επισκέψεων
- Συμμετοχή σε εκθέσεις
- Υποστήριξη πελατών και εκπαίδευσή τους
- Διερεύνηση αγοράς και εντοπισμός ευκαιριών
- Στρατηγική οργάνωση και ανάπτυξη τομέα ευθύνης ( Θεσσαλονίκη και πιθανόν 2-3 όμορους νομούς) , Bar, Restaurants, cafe και άλλα σχετικά σημεία διάθεσης των προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

- Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
- Ανάληψη πρωτοβουλίας και κατάθεση προτάσεων προβολής και ανάπτυξης στη διοίκηση της εταιρίας Ικανότητα δημιουργίας προτάσεων αξίας για τους πελάτες Ικανότητα εντοπισμού και ανάπτυξης νέου πελατολογίου για τα προϊόντα ευθύνης
- Γνώσεις οινολογίας ή λειτουργίας επιχειρήσεων εστίασης και αναψυχής είναι επιθυμητά Διάθεση για απόκτηση γνώσεων σε σχετικά προϊόντα

Παροχές

- Μισθός και πλήρης ασφάλιση
- Αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο και ένα φιλικό περιβάλλον εργασίας