Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
18/04/2024

HR Recruiter

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΝΟΤΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η iCall Services, επίσημος εμπορικός συνεργάτης της Vodafone, αναζητά HR Recruiter/Junior Specialist, ο/η οποίος/α θα ενταχθεί στην ομάδα του Ανθρώπινου Δυναμικού και θα εξελιχθεί μαζί μας!

Η εταιρεία ιδρύθηκε το 2015 με στόχο την προσφορά καινοτόμων και υψηλού επιπέδου υπηρεσιών.

Αναγνωρίσαμε εξ αρχής ότι καίριος παράγοντας για την επιτυχία είναι το ανθρώπινο δυναμικό μας. Για το λόγο αυτό επενδύουμε συνεχώς σε εποικοδομητικές και μακροχρόνιες συνεργασίες.

Αρμοδιότητες:
  • Σχεδιασμός και υλοποίηση στρατηγικής προσλήψεων.
  • Δημιουργία και δημοσίευση θέσεων εργασίας σε διαδικτυακές πύλες.
  • Ανεύρεση και προσέλκυση υποψηφίων μέσω αγγελιών/βάσεων δεδομένων/μέσων κοινωνικής δικτύωσης.
  • Διαλογή και αξιολόγηση βιογραφικών.
  • Διεξαγωγή συνεντεύξεων χρησιμοποιώντας διάφορα αξιόπιστα εργαλεία/μεθόδους επιλογής και στελέχωσης, εντός χρονοδιαγράμματος.
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή βέλτιστων πρακτικών Ανθρώπινου Δυναμικού.
  • Προώθηση της φήμης της εταιρείας ως έναν εξαιρετικό χώρο εργασίας.
  • Συμμετοχή στην διαδικασία ετήσιας αξιολόγησης του ανθρώπινου δυναμικού και παρακολούθηση της πορείας εξέλιξης κάθε εργαζομένου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο πανεπιστημίου στη Διοίκηση Ανθρώπινου Δυναμικού, στην Οργανωσιακή Ψυχολογία, στη Διοίκηση Επιχειρήσεων ή σε σχετικό πεδίο.
  • Άριστη γνώση αγγλικών και χρήσης Η/Υ (ms office, erp, πλατφόρμες κοινωνικών δικτύων).
  • Αναπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, ενσυναίσθησης και διαπροσωπικών σχέσεων.
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη αποτελεσμάτων.
  • Δυναμική προσωπικότητα με υπευθυνότητα, οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες.
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί.

Παροχές

Εμείς προσφέρουμε:
  • Συνεχή και έμμισθη εκπαίδευση.
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Ανάπτυξη δεξιοτήτων.
  • Αξιοπιστία και συνέπεια στις πληρωμές.
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου.
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον σε μοντέρνες και σύγχρονες εγκαταστάσεις,.
  • Εκδηλώσεις και δράσεις εταιρικής υπευθυνότητας.
  • Προοπτικές εξέλιξης σε δυναμικά αναπτυσσόμενο οργανισμό.

Η θέση αφορά 5μερη πρωινή 8ωρη απασχόληση στον Άλιμο (πλησίον μετρό).

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.