Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/03/2019

Product Manager

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Provil Α.Ε., κορυφαία εταιρία που υποστηρίζει τη βελτίωση τροφίμων, με στόχο την ποιότητα μιας νέας γενιάς διατροφής οπουδήποτε παράγεται τρόφιμο, στα πλαίσια της συνεχούς  ανάπτυξης νέων προϊόντων και πελατών στην Ελλάδα και Διεθνώς αναζητά να εντάξει στο δυναμικό της έναν/μία

ώστε να βελτιστοποιήσει τις ενέργειες ανάπτυξης νέων καινοτόμων προϊόντων και την εισαγωγή τους στην αγορά προς ικανοποίηση των πελατών.

Αρμοδιότητες - Ικανότητες

  • Αξιολογεί τα δεδομένα της αγοράς και τον ανταγωνισμό
  • Αναγνωρίζει τις ανάγκες της αγοράς και των πελατών και ανακαλύπτει τις ευκαιρίες
  • Αξιολογεί νέες ιδέες και αλλαγές σχετικά με τα προϊόντα, προτείνει την ανάπτυξη νέων προϊόντων και την αναθεώρηση υπαρχόντων
  • Καθορίζει και συντονίζει τις εσωτερικές διαδικασίες για την ανάπτυξη νέων καινοτόμων προϊόντων
  • Παρακολουθεί και συντονίζει την υλοποίηση των προϊόντων σε όλες τις φάσεις ανάπτυξής τους από την αρχική σύλληψη της ιδέας  έως και την εισαγωγή τους στην αγορά
  • Συντονίζει την τιμολόγηση προϊόντων με την χρήση δεδομένων έρευνας αγοράς, την αναθεώρηση κόστους παραγωγής και πωλήσεων, την πρόβλεψη της ζήτησης, την κοστολόγηση ειδικών και εξατομικευμένων παραγγελιών
  • Διευκολύνει τον κύκλο εργασιών του αποθέματος και τη διαθεσιμότητα του προϊόντος
  • Συμβάλλει και διασφαλίζει την ομαδική προσπάθεια, επιτυγχάνοντας αποτελέσματα προσαρμοσμένα στις εκάστοτε ανάγκες
  • Συνεργάζεται αποτελεσματικά με όλα τα τμήματα της εταιρίας (Marketing, R&D, Παραγωγή κ.α.) για την υλοποίηση των στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία στη διαχείριση έργων για την ανάπτυξη νέων προϊόντων (σχετική εμπειρία στον τομέα τροφίμων είναι επιθυμητή)
  • Γνώσεις Μarketing
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες και δεξιότητες συντονισμού έργων και ανθρώπων
  • Ικανότητα διασφάλισης της συνεργασίας και ομαδικής εργασίας
  • Δυναμική προσωπικότητα
  • Εστίαση στην καινοτομία και τον πελάτη
  • Σχετικές σπουδές και εκπαίδευση (Project management, Marketing κ.α.)

Παροχές

Η εταιρία μας αναγνωρίζεται για το φιλικό και δημιουργικό περιβάλλον εργασίας, τις δίκαιες και συνεπείς αμοιβές και προσφέρει σημαντικές ευκαιρίες και προοπτικές ανάπτυξης.