Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/03/2017

Χωροτάκτης Πολεοδόμος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ο όμιλος εταιριών μας αναζητά ένα έμπειρο και δυναμικό στέλεχος με ειδίκευση χωροτάκτη πολεοδόμου, για να ενταχθεί στην ομάδα μας.

Η θέση επικεντρώνεται στην εκτέλεση μελετών και την οργάνωση/ συντονισμό του προσωπικού μέσα από τη δυναμική καθοδήγηση των μελών της ομάδας, με όχημα την εμπειρία, το διαμοιρασμό της γνώσης και τη συνεργατικότητα.

Αρμοδιότητες
  • Εκτέλεση αντίστοιχων μελετών για έργα διαφόρων κλιμάκων και τύπων, εξασφαλίζοντας τη συμμόρφωση προς τους κανονισμούς και τις προδιαγραφές.
  • Επίβλεψη προετοιμασίας των σχεδίων, εγγράφων και εκθέσεων που απαιτούνται για την υποβολή και έγκριση των έργων.
  • Διαχείριση και οργάνωση της ομάδας μελετητών μικρότερης εμπειρίας, περιλαμβανομένης της καθοδήγησης, εκπαίδευσης και αξιολόγησης αυτών.
  • Συνεργασία με άλλα μέλη της ομάδας, όπως αρχιτέκτονες, μηχανικοί και σχεδιαστές, για την επίτευξη συνεκτικών και αποδοτικών λύσεων.
  • Παρακολούθηση της προόδου των έργων, εξασφαλίζοντας την τήρηση των προθεσμιών και την ικανοποίηση των απαιτήσεων των πελατών.
  • Προετοιμασία τεχνικών αναφορών και εκθέσεων που αφορούν τα έργα μελέτης.
  • Συμμετοχή σε συναντήσεις με πελάτες και λοιπούς ενδιαφερόμενους φορείς για τη συζήτηση και την αποσαφήνιση των απαιτήσεων των έργων.
  • Επίλυση τεχνικών προβλημάτων και παροχή τεχνικής υποστήριξης στην ομάδα και τους πελάτες.
  • Διασφάλιση της συμμόρφωσης με τους κανονισμούς, τους κανόνες ασφαλείας και της ποιότητας των μελετών.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Χωροτάκτη πολεοδόμου.
  • Άριστη γνώση και εμπειρία σε λογισμικά σχεδίασης (π.χ. AutoCAD)
  • Εξοικείωση με τους κανονισμούς και τις προδιαγραφές του θεσμικού πλαισίου
  • Οργανωτικές δεξιότητες και ικανότητα ηγεσίας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες

Παροχές

  • Αμοιβές στο πλαίσιο της αγοράς και δυνατότητα μπόνους επίτευξης στόχων
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Διαρκής εκπαίδευση