Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/03/2021

Αποθηκάριος / Picker

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΒΕΡΟΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρία IDECO ABE, αναζητά Αποθηκάριους - Pickers με full-time σύμβαση.

Αρμοδιότητες:

  • Παραλαβή και τακτοποίηση των εισαγωγών
  • Οργάνωση της αποθήκης και γέμισμα ραφιών
  • Συσκευασία των παραγγελιών για αποστολή στους πελάτες
  • Συνεχείς φυσικές απογραφές και πρόβλεψη μελλοντικών ελλείψεων
  • Τακτοποίηση της αποθήκης βάσει των προδιαγραφών της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητο πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Εμπειρία τουλάχιστον 2-3 έτη σε αντίστοιχη θέση
  • Απαραίτητη γνώση Αγγλικών (τα προϊόντα έχουν κάποιες Αγγλικές ονομασίες)
  • Γνώση διαχείρισης Εμπορικού Προγράμματος (ERP)
  • Επαρκείς γνώσεις χρήσεις Η/Υ
  • Εμπειρία στον χειρισμό forklift (clark)
  • Ικανότητα στην διάκριση για τον άμεσο εντοπισμό των προϊόντων στα ράφια
  • Ικανότητα διαχείρισης της αποθήκης (διαθέτουμε 10.000+ κωδικούς)
  • Οργανωτικές δεξιότητες, ταχύτητα και ευελιξία
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Παροχές

  • Μόνιμη και σταθερή εργασία με δυνατότητα εξέλιξης
  • Πολύ καλό αλλά απαιτητικό περιβάλλον εργασίας