Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/6/2023

Υπάλληλος υποδοχής σε Beach Bar ξενοδοχείου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Blue Carpet Luxury Suites βρίσκεται στο Πευκοχώρι Χαλκιδικής και αποτελείται απο 38 δωμάτια.Το ξενοδοχείο εν όψει της καλοκαιρινής σεζόν 2024 αναζητά να προσλάβει προσωπικο για υποδοχή σε Bech Bar του ξενοδοχείου μας. Εάν έχετε έφεση στην εξυπηρέτηση πελατών και εργασιακή εμπειρία στον ξενοδοχειακό κλάδο, θα θέλαμε να σας γνωρίσουμε.

Αρμοδιότητες:

  • Καλωσόρισμα πελατών κατά την άφιξή τους
  • Διαχείριση των κρατήσεων και εγγραφή τους συλλέγοντας τα απαραίτητα στοιχεία (όπως στοιχεία επικοινωνίας και ακριβείς ημερομηνίες της κράτησής τους)
  • Παροχή πληροφοριών σχετικά με τις τιμές και τις παροχές του ξενοδοχείου.
  • Ανταπόκριση σε παράπονα πελατών με έγκαιρο και επαγγελματικό τρόπο/κάλυψη αναγκών
  • Διατήρηση καλών σχέσεων επικοινωνίας και εργασίας με όλα τα τμήματα του ξενοδοχείου.
  • Προσαρμοστικότητα, αποδοτικότητα υπό συνθήκες πίεσης.
  • Ακολουθούμε τα πρότυπα υγιεινής , συμπεριλαμβανομένης της προσωπικής μας υγιεινής και της καθαριότητας του χώρου.

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα:
  • Εργασιακή εμπειρία ως Υπάλληλος υποδοχής ή σερβιτόρος ή σε παρεμφερή θέση
  • Πνεύμα εξυπηρέτησης πελατών
  • Άριστες δεξιότητες επικοινωνίας και οργάνωσης
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας ,συμπληρωματικές γλωσσικές δεξιότητες θα θεωρηθούν επιπλέον προσόν
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Φιλικότητα και ευγένεια
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα σε απαιτητικές καταστάσεις
  • Επιμελημένη παρουσία, προσοχή στην λεπτομέρεια και συνέπεια

Παροχές

Προσφέρουμε:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ανάλογο των προσόντων
  • Διαμονή και μεσημεριανό γεύμα
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Εργασία σε ένα ευχάριστο, δυναμικό και αναπτυσσόμενο επαγγελματικό περιβάλλον,

Εάν θέλετε να ενταχθείτε στην ομάδα μας παρακαλούμε στείλτε μας ένα βιογραφικό με πρόσφατη φωτογραφία σας.