Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/8/2017

Senior Accountant

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Διαθέτεις σχετική εργασιακή εμπειρία σε μεγάλη εμπορική επιχείρηση;
Τώρα μπορείς να εργαστείς σε πολύ γνωστή αλυσίδα Super Market

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής ελληνικής σελίδας Super Market, αναζητά έναν έμπειρο Λογιστή/τρια για μόνιμη απασχόληση.

Ο Ρόλος
Η θέση εργασίας είναι στα κεντρικά γραφεία της εταιρίας, στο Μαρκόπουλο Αττικής.

Αρμοδιότητες
• Καταχωρήσεις στη Γενική Λογιστική
• Συμφωνία Υπολοίπων
• Προετοιμασία δηλώσεων ΦΠΑ
• Διαχείριση λογιστικών εργασιών του λογιστηρίου της εταιρίας (καταχωρήσεις σε Εμπορικό και Γενική Λογιστική)
• Προετοιμασία φορολογικών δηλώσεων
• Επίβλεψη ορθής σύνταξης των πάσης φύσεως Οικονομικών Καταστάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος/η τριτοβάθμιας εκπαίδευσης
• Απαραίτητη σχετική εργασιακή εμπειρία σε μεγάλη εμπορική επιχείρηση (7-10 χρόνια)
• Η πολύ καλή γνώση φορολογικής νομοθεσίας θεωρείται απαραίτητη
• Εμπειρία σε βιβλία Γ' κατηγορίας
• Άριστη γνώση χρήσης λογιστικών πακέτων ERP, Η/Υ & εφαρμογών Microsoft Office
• Ικανότητα εργασίας υπό πίεση και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
• Αναλυτική σκέψη, μεθοδικότητα και ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
• Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας, συνεργασίας και επίλυσης σύνθετων προβλημάτων

Παροχές

• Μεικτός μηνιαίος μισθός: 1.500 – 1.700 €