Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Γραμματέας σε ασφαλιστικό γραφείο

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΕΛΑΣΣΟΝΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες Ασφαλιστικής Διαμεσολάβησης στην Ελλάδα, με πολυετή εμπειρία σε ασφαλιστικές και χρηματοοικονομικές υπηρεσίες, αναζητά προσωπικό θέσης γραμματείας για διοικητικές εργασίες για το γραφείο της στην Ελασσόνα.

Αρμοδιότητες

  • Διαχείριση εισερχόμενων και εξερχομένων κλήσεων
  • Εξυπηρέτηση πελατών και συνεργατών
  • Τιμολόγηση και έκδοση συμβολαίων
  • Διεκπεραίωση αιτήσεων
  • Διαχείριση και ανάπτυξη χαρτοφυλακίου
  • Ενίσχυση της ικανοποίησης και της πιστότητας του πελατολογίου
  • Διασφάλιση τήρησης κανονισμού Προσωπικών Δεδομένων (GDPR)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη χρήση της ελληνικής γλώσσας
  • Συνέπεια, Επαγγελματισμός
  • Υπευθυνότητα και Ομαδικότητα
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΑΤΕΙ

Ικανότητες - Δεξιότητες:

  • Ενθουσιώδης και αποτελεσματικός χαρακτήρας με διάθεση για εργασία και φιλοδοξία για προσωπική εξέλιξη.
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και ταυτόχρονης εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών
  • Ευχέρεια στη χρήση Η/Υ

Παροχές

  • Άμεση πρόσληψη με σταθερό μισθό
  • Επιπλέον κίνητρα & αμοιβές
  • Σύγχρονο, φιλικό και πλήρως οργανωμένο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρία επαγγελματικής εξέλιξης
  • Μόνιμη και διαρκή εκπαίδευση

Η πρώτη φάση συνεντεύξεων θα πραγματοποιηθεί εξ’ αποστάσεως, μέσω διαδικτυακής εφαρμογής, αφού προηγηθεί τηλεφωνική συνομιλία.

Σε όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια με βάση τον κανονισμό Ε.Ε. 2016/679, GDPR, και γενικώς τη νομοθεσία περί προστασίας προσωπικών δεδομένων.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.