Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/9/2021

Μηχανικός Υποστήριξης Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εάν είστε Μηχανολόγος ή Ηλεκτρολόγος και θέλετε να κάνετε το επόμενο βήμα στην καριέρα σας σε καταξιωμένη εταιρία στον κλάδο του μηχανολογικού εξοπλισμού και του HVAC, όπου θα μπορέσετε να μάθετε και να εξελιχθείτε γρήγορα, και όλα αυτά σε ένα άριστο συνεργατικό και ομαδικό περιβάλλον εργασίας, τότε περιμένουμε την αίτησή σας για αυτή τη θέση Μηχανικός Υποστήριξης Πωλήσεων!

Αρμοδιότητες:
  • Υπολογισμός προετοιμασία και αποστολή των προσφορών, διαχείριση λογαριασμών πελατών, ανάλυση κόστους και πωλήσεων
  • Παραγγελιοληψία και καταχώρηση στο σύστημα της εταιρίας
  • Επίβλεψη της σωστής αποστολής στον πελάτη (μεταφορές, έγγραφα κλπ)
  • Εξυπηρέτηση πελατών και διαχείριση παραπόνων
  • Ανάπτυξη μακροχρόνιων σχέσεων με τους πελάτες, μέσω της διερεύνησης και της εξυπηρέτησης των αναγκών τους, και αποτελεσματική παρουσίαση του προϊόντος και της υπηρεσίας
  • Συνεργασία με το τμήμα πωλήσεων, λογιστηρίου, εγκαταστάσεων μηχανικών της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία και γνώσεις:
  • Πτυχίο ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού ή Ηλεκτρολόγου Μηχανικού ή Αυτοματισμού ή παρεμφερές, απαραίτητο
  • Εμπειρία 1-3 ετών σε αντίστοιχη θέση ή σε θέση Μηχανικού, επιθυμητή
  • Άριστη γνώση MS Office (Word, Excel, PowerPoint), ERP, CRM
  • Καλή γνώση Autocad
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας απαραίτητη
  •  Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
Προσωπικά Χαρακτηριστικά:
  • Πολύ καλές επικοινωνιακές Ικανότητες & πελατοκεντρικός προσανατολισμός
  • Ικανότητα εργασίας σε προκαθορισμένα χρονοδιαγράμματα, και επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Ικανότητα εργασίας ομαδικά και αυτόνομα
  • Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα, προσοχή στην λεπτομέρεια, συνέπεια, ακρίβεια
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ευγένεια
  • Διάθεση για εργασία και συνεχή μάθηση

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό σταθερό πακέτο αποδοχών
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Γρήγορη προοπτική εξέλιξης