Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/05/2021

Mηχανικός Πωλήσεων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η εταιρία ΟΔΟΣΗΜΑΝΣΗ Κ. ΧΡΟΝΗΣ Α.Β.Ε.Ε ιδρύθηκε το 1975 με σκοπό την κατασκευή και εμπορία υλικών σημάνσεως οδών. Σήμερα διοικείται από μία ομάδα έμπειρων διπλωματούχων μηχανικών και είναι η μεγαλύτερη βιομηχανία στο είδος της καθώς διαθέτει όλα τα γνωστά προϊόντα της παγκόσμιας αγοράς στον τομέα της σήμανσης και υλικών εξοπλισμού οδών.

Η εταιρεία ζητά Μηχανικό Πωλήσεων με έδρα την Αθήνα.

Περιγραφή θέσης:

  • Διαχείριση και ανάπτυξη πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης.
  • Συλλογή προδιαγραφών από τον πελάτη για την παροχή της βέλτιστης λύσης
  • Σύνταξη και παρουσίαση οικονομοτεχνικής προσφοράς στον πελάτη
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης στους πελάτες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Mηχανικού ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Εμπειρία τριών (3) ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Αναπτυγμένες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση του πελάτη και προσήλωση στην επίτευξη του στόχου.
  • Καλή γνώση αγγλικών
  • Καλή γνώση εφαρμογών MS Office
  • Δίπλωμα οδήγησης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό & laptop
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.