Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/03/2024

Υπεύθυνος Παραγωγής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η DRYFO S.A. εταιρεία με πολυετή παραμονή στον χώρο του εμπορίου και επεξεργασίας τροφίμων, αναζητά νέα άτομα για να ενταχθούν στην ομάδα της στις κεντρικές εγκαταστάσεις στην Θεσσαλονίκη (Καλοχώρι).

Υπεύθυνος Παραγωγής (Έδρα: Θεσσαλονίκη)

Αρμοδιότητες:

  • Σχεδιασμός, οργάνωση, συντονισμός και έλεγχος όλων των γραμμών παραγωγής με στόχο τη μέγιστη αποδοτικότητα και ροή των εργασιών.
  • Διασφάλιση υλοποίησης του προγράμματος παραγωγής με βάση τα χρονοδιαγράμματα και τις προδιαγραφές ποιότητας & ποσότητας.
  • Προγραμματισμός και εξασφάλιση επάρκειας των απαιτούμενων α’ και β’ υλών καθώς και του κατάλληλου εξοπλισμού.
  • Παρακολούθηση και ανάλυση δεικτών και δεδομένων παραγωγικότητας και αντιστοίχιση με τους προκαθορισμένους στόχους & αποτελέσματα.
  • Προγραμματισμός, επίβλεψη και συντονισμός των τεχνικών εργασιών συντήρησης.
  • Διαχείριση των αναφορών απόδοσης και κατάθεση προτάσεων βελτιστοποίησης της παραγωγικής διαδικασίας και του τμήματος.
  • Εκπαίδευση και αξιολόγηση του προσωπικού του τμήματος.
  • Εξασφάλιση εφαρμογής των κανόνων υγιεινής, ασφάλειας και προτύπων ISO, HACCP κ.ά. κατά την παραγωγική διαδικασία.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης ΑΕΙ/ΤΕΙ (Μηχανολόγου Μηχανικού / Μηχανικού Παραγωγής / Τεχνολόγου Τροφίμων ή άλλο συναφές αντικείμενο).
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας σε γραπτό και προφορικό επίπεδο.
  • Σχετική προϋπηρεσία 4 ετών σε μονάδα παραγωγής τροφίμων.
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ σε περιβάλλον Office.
  • Υψηλή εξοικείωση διαχείρισης συστημάτων ERP, CRM.

Επιθυμητά προσόντα:

  • Άριστες ικανότητες προγραμματισμού, οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου.
  • Ικανότητα διοίκησης ομάδας.
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και λήψης αποφάσεων.
  • Έμφαση στη λεπτομέρεια και μεθοδικότητα.
  • Μεταπτυχιακές σπουδές στη βιομηχανική οργάνωση / οργάνωση παραγωγής θα θεωρηθούν προσόν.

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον.
  • Ευκαιρίες επαγγελματική εξέλιξης.
  • Πλήρες ωράριο εργασίας.