Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/8/2020

Τεχνικός Η/Υ & Δικτύων

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Όμιλος ΜΜΕ στην Ανατολική Θεσσαλονίκη αναζητά Τεχνικό Η/Υ & Δικτύων.

Αρμοδιότητες

  • Ευθύνη για την ορθή λειτουργία και τη συντήρηση των συστημάτων της εταιρείας.
  • Προγραμματισμός και υποστήριξη σε τομείς όπως, servers, δίκτυα, τηλεφωνία και λογισμικά
  • Συντονισμός των αναγκαίων αναβαθμίσεων και αντικαταστάσεων εξοπλισμού
  • Παρακολούθηση τεχνολογικών εξελίξεων με σκοπό τη κατάθεση προτάσεων για την συνεχή βελτίωση των συστημάτων και των υποδομών καθώς και τις δυνατότητες του συνδεδεμένου κόστους
  • Ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Δυναμική παρουσία, ανάληψη πρωτοβουλιών, άριστη ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας
  • Καλή γνώση διάγνωσης και επίλυσης βλαβών καθώς και συναρμολόγησης και αποσυναρμολόγησης επιτραπέζιων και φορητών υπολογιστών
  • Καλή γνώση λειτουργικών συστημάτων, λογισμικού πακέτου εφαρμογών Office και υπηρεσιών δικτύου LAN – WAN

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εμπειρία σε δομημένη καλωδίωση
  • Γενικές γνώσεις παραμετροποίησης δικτυακού εξοπλισμού.
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία
  • Επιθυμητό πτυχίο Πληροφορικής, ΤΕΙ
  • Γνώση λειτουργικών συστημάτων Windows Server σε επιχειρηματικό περιβάλλον, ενδεικτικά: Domain Admin, Group policy, Backup/restore, security, Mail Server
  • Άριστη γνώση ασύρματων δικτύων (RF)
  • Άριστη γνώση ενσύρματων δικτύων
  • Άριστη γνώση TCP/IP
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων
  • Καλή γνώση τεχνολογιών Voice over Ip,
  • Καλή γνώση Ubiquiti AirOS, Mikrotik RouterOS ( Θα εκτιμηθεί η κατοχή πιστοποιήσεων MikroTik )

Παροχές

  • Θέση πλήρους απασχόλησης
  • Σταθερός Μισθός με συνέπεια στην Μισθοδοσία
  • Άμεση πρόσληψη με σύμβαση Αορίστου Χρόνου
  • Ευκαιρίες Εξέλιξης τόσο στον Επαγγελματικό όσο και στον Μισθολογικό τομέα