Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
8/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΧΑΛΑΝΔΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από εταιρεία Ιατρικού Εξοπλισμού ζητείται βοηθός λογιστηρίου - υπάλληλος ταμείου.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Καταχώρηση παραστατικών (τιμολόγια, δαπάνες, πληρωμές) σε Soft1και αρχειοθέτηση εγγράφων.
  • Εισπράξεις πελατών έκδοση αποδείξεων και τήρηση καθημερινού ταμείου
  • Διενέργεια λογιστικών καταχωρίσεων ,καταχωρίσεις παραστατικών
  • Οργάνωση και τήρηση αρχείων
  • Βοηθητικές εργασίες λογιστηρίου
  • Λογιστικές συμφωνίες έκδοση τιμολογίων πελατών εσωτερικού και εξωτερικού
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Επικοινωνία με μεταφορικές εταιρείες/κούριερ

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Αντίστοιχο
  • Άριστη Γνώση Αγγλικών (Γ1 ή Γ2)
  • Προϋπηρεσία 3 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση ERP Softone
  • Άριστη γνώση Microsoft Office (Word, Excel)
  • Προσαρμοστικότητα, οργανωτικές ικανότητες, μεθοδικότητα, συνέπεια, ακρίβεια στην τήρηση χρονοδιαγραμμάτων επαγγελματική συμπεριφορά, ομαδικό πνεύμα.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.