Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/2/2023

Web Developer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η ομάδα της EUROTraining μεγαλώνει και αναζητά το επόμενο μέλος της!

Εάν σε ενδιαφέρει να ενταχθείς στην ομάδα μας, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου.

Περιγραφή θέσης:
Ο Υποψήφιος θα αναλαμβάνει έργα κατασκευής websites, e-learning platforms και web applications. Με την καθοδήγηση του εκάστοτε IT Project Manager, θα καλείται να υλοποιεί projects είτε μόνος του, είτε σε ομάδα προγραμματιστών.

Αρμοδιότητες:

  •  Κατασκευή websites (παρουσίασης και eshop) - Frontend & Backend
  •  Ανάπτυξη web applications
  •  Κατασκευή e-learning platforms

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Απόφοιτος ΑΕΙ/ΑΤΕΙ/ΙΕΚ Πληροφορικής ή συναφούς αντικειμένου
  •  Άριστη γνώση αγγλικών
  •  1+ χρόνος προϋπηρεσίας/εμπειρίας σε αντίστοιχο αντικείμενο
  •  Άριστη γνώση PHP – MySQL
  •  Γνώση HTML5, Javascript, jQuery, CSS
  •  Άριστη γνώση Wordpress (actions, filters, hooks) και WooCommerce
  •  Γνώση Moodle
  •  Γνώση Photoshop
  •  Παραμετροποίηση plugins/extensions
  •  Γνώση με τεχνολογίες API (REST, SOAP)
  •  Προσοχή στη λεπτομέρεια
  •  Συνεργατικό πνεύμα
  •  Επαγγελματισμός και Τυπικότητα

Θα εκτιμηθούν:

  •  Γνώση On Page SEO
  •  Γνώση Laravel

Παροχές

  •  Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  •  Συνεχής εσωτερική εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
  •  Δυνατότητα συμμετοχής σε εκπαιδευτικά σεμινάρια και εκθέσεις σχετικά με τον κλάδο
  •  Προοπτική επαγγελματικής εξέλιξης

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται αυστηρά εμπιστευτικές.