Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/02/2017

Στέλεχος πωλήσεων

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Βιομηχανία παραγωγής συστημάτων σκίασης και εξαρτημάτων τεντών με έδρα τα Καλύβια Αττικής, με ηγετική θέση στον κλάδο, 50 χρόνια παρουσίας στην αγορά, και εξαγωγές σε περισσότερες από 20 χώρες, ζητά στέλεχος πωλήσεων με κύρια καθήκοντα τις πωλήσεις εξωτερικού.

Περιγραφή θέσης
Πωλήσεις B2B, υπεύθυνος για την εξυπηρέτηση πελατών κυρίως του εξωτερικού αλλά και Ελλάδος. Δυνατότητα να ταξιδεύει σε εξωτερικό και Ελλάδα. Ο κατάλληλος υποψήφιος θα πρέπει να διαθέτει τεχνική αντίληψη, οργανωτικότητα, διαπραγματευτικές και επικοινωνιακές ικανότητες, πρωτοβουλία και αναπτυγμένο αίσθημα ευθύνης.

Απαραίτητα Προσόντα

- Τουλάχιστον απόφοιτος λυκείου, πτυχίο ΑΕΙ – ΤΕΙ στην διοίκηση επιχειρήσεων θα εκτιμηθεί.
- Προηγούμενη προϋπηρεσία σε B2B πωλήσεις επιθυμητή αλλά όχι απαραίτητη.
- Άριστη γνώση Αγγλικών. Γνώση Γαλλικών, Ισπανικών ή Γερμανικών θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα.
- Πολύ καλή γνώση MS Office (ειδικά excel)
- Άδεια οδήγησης: Ερασιτεχνική
- Στρατιωτικές υποχρεώσεις: Εκπληρωμένες
- Ηλικία: Έως 35 ετών

Παροχές

• Μισθό αναλόγως προσόντων
• Ετήσιο Bonus βάσει επίτευξης στόχων
• Αυτοκίνητο
• Κινητό
• Laptop