Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2024

Η Γενική Κλινική Δωδεκανήσου στη Ρόδο μέλος του Ομίλου Euromedica, προσλαμβάνει Συντηρητή Ηλεκτρολόγο Γενικών Καθηκόντων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΡΟΔΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Γενική Κλινική Δωδεκανήσου στη Ρόδο μέλος του Ομίλου Euromedica, ενός από τους μεγαλύτερους ομίλους Υγείας στην Ελλάδα με υπηρεσίες πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας περίθαλψης μέσω εκτενούς δικτύου σε όλη την Ελλάδα (Διαγνωστικά Κέντρα, Ιδιωτικές Κλινικές, Μονάδες Τεχνητού Νεφρού και Κέντρα Αποκατάστασης), ενδιαφέρεται να προσλάβει:

Συντηρητή Ηλεκτρολόγο / Υδραυλικό Γενικών Καθηκόντων για το τμήμα Τεχνικής Υπηρεσίας

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Υπεύθυνος για την ομαλή λειτουργία του τεχνικού εξοπλισμού και των εγκαταστάσεων της κλινικής
  • Προληπτικός καθημερινός έλεγχος όλων των χώρων της κλινικής
  • Συνεχής συντήρηση του εξοπλισμού
  • Εντοπισμός και άμεση επιδιόρθωση βλαβών, δίνοντας σημασία στη λεπτομέρεια
  • Έλεγχος των ηλεκτρικών, υδραυλικών και συστημάτων κλιματισμού της κλινικής με χρήση BMS και εξασφάλιση της ομαλής λειτουργίας αυτών
  • Καθημερινή γραπτή αναφορά στον Προϊστάμενο Τεχνικής Υπηρεσίας της κλινικής

    Απαραίτητα Προσόντα

    • Πτυχιούχος ανώτερης ή ανώτατης σχολής
    • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών ως ηλεκτρολόγος συντηρητής σε κλινική ή ξενοδοχείο 4 ή 5 αστέρων
    • Άδεια Τεχνίτη Ηλεκτρολόγου Α΄ ειδικότητας (πρώτης κατηγορίας)
    • Γνώση της ελληνικής και αγγλικής γλώσσας
    • Γνώσεις σε κατασκευαστικές και τεχνικές δεξιότητες (ηλεκτρολογικές, μηχανολογικές, θέρμανσης – ψύξης, ιατρικών αερίων)
    • Γνώση υδραυλικών, ψυκτικών και συντήρησης συστημάτων επεξεργασίας νερού
    • Καλή γνώση και ευχέρεια χειρισμού Η/Υ
    • Δίπλωμα οδήγησης αυτοκινήτου
    • Ικανότητα εργασίας υπό συνθήκες πίεσης
    • Ικανότητα οργάνωσης και προγραμματισμού
    • Ομαδικότητα, εργατικότητα, ικανότητα διαχείρισης χρόνου, επαγγελματική συμπεριφορά και εμφάνιση.
    • Ευέλικτος και συνεργάσιμος χαρακτήρας, παρατηρητικότητα και μεθοδικότητα
    • Ολοκληρωμένη στρατιωτική θητεία (για υποψήφιους)

    Παροχές

    • Πολύ καλό και σταθερό εργασιακό περιβάλλον
    • Ανταγωνιστικές αμοιβές αναλόγως εμπειρίας
    • Συνεχή εκπαίδευση
    • Προοπτικές εξέλιξης