Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/9/2022

Πωλητής αυτοκινήτων

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΤΡΙΚΑΛΑ | ΤΡΙΚΑΛΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρία πώλησης αυτοκινήτων που διατηρεί υποκατάστημα στα Τρίκαλα, αναζητά Πωλητή αυτοκινήτων για τις εγκαταστάσεις της.

Περιγραφή θέσης:

  • Βασικές γνώσεις κατανόησης των αυτοκινήτων.
  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών και υποστήριξή τους στην επιλογή του κατάλληλου οχήματος
  • Αναλυτική παρουσίαση στους πελάτες , στο χώρο της έκθεσης, των χαρακτηριστικών των οχημάτων
  • Διασφάλιση ότι οι πελάτες έχουν κατανοήσει τις διαδικασίες απόκτησης των μεταχειρισμένων αυτοκινήτων καθώς και τα απαιτούμενα έγγραφα και εγγυήσεις.
  • Ολοκλήρωση της διαδικασίας πώλησης.
  • Ανάπτυξη και διαχείριση πελατολογίου.
  • Έρευνα για την αγορά νέων αυτοκινήτων.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν και τηλεφωνικά στο 6940050505.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη προηγούμενη εργασιακή εμπειρία (1-3 έτη) στις πωλήσεις και εξυπηρέτηση πελατών (επιθυμητά στο χώρο των αυτοκινήτων)
  • Καλή χρήση της αγγλικής γλώσσας
  • Καλή χρήση H/Y
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές ικανότητες
  • Εξαιρετική ικανότητα εξυπηρέτησης πελατών
  • Ευελιξία, προσαρμοστικότητα, ομαδικό πνεύμα εργασίας

Παροχές

  • Ικανοποιητική αμοιβή και bonus
  • Ασφάλιση
  • Δυναμικό και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας.